yaşam amacınızın anahtarları; ay düğümleri / BELGİN KAYHAN

Bir doğum haritası incelenirken bakılacak en önemli kriterlerden biri de ay düğümleridir. Güney ay düğümü GAD, kuzey ay düğümü KAD olarak adlandırılır. Güney ay düğümü beraberinde getirilenle konumlanan yerdir.  Kuzey ay düğümü seçilerek, isteyerek gelinen yere giderken; geçilen yollara getirilen yükleri, borçları bir bir bırakarak varılacak yer, son noktadır. Ay düğümleri, kişinin karmik bağlarını ya da genetik mirasını da anlatır.

Doğum haritasında ay düğümleri karşılıklı evlere yerleşir. Bu duruma aks denir. Ay düğümleri konumlanırken dereceleri aynıdır ve çoğunlukla retrodur. Harita yorumlanırken ay düğümlerinin hangi burçların evine yerleştiği ve bu evlerde başka gezegenlerin var olup olmadığı önemlidir. Konumlarına göre diğer evlerdeki gezegenlerle oluşturdukları açılarda ayrıca önem taşır. Ay düğümleri her on dokuz yılda bir turlarını tamamlayıp, başladıkları noktaya dönerler. Bu duruma ay döngüsü, denir. İlk tamamlanan turda kişi, on dokuz yaşına gelmiştir. İkinci tur sonunda otuz sekiz, üçüncü tur sonunda elli altı olmuştur. Ay düğümlerinin her tamamlanışında kişi hayatında önemli gelişmeler ve önemli değişimler olur.

 Ay düğümleri, kişinin birinci ev ve yedinci ev aksına yerleşmişse evliliklerini veya önemli ortaklıklarını anlatır. İki ve sekiz aksına yerleşmişse; kişinin finansal durumunun nasıl olacağını ve nasıl değişip dönüşeceğini anlatır.  Üç ve dokuz aksına yerleşmişse; kişinin kardeşlerini ve zihin yapısını gösterir. Gidilecek yoldaki çalışmaları da anlatır. Ay düğümleri dört ve on aksındaysa; çok önemli köşe evlere yerleştikleri anlaşılır. Dördüncü ev kişinin aile yapısını genetik mirasını, onuncu ev kişinin bilinirliğini gösterir. Beş ve on bir aksı kişinin çocuklarını ve yaşadığı hayat tarzını anlatır. Altı ve on iki aksı kişinin hastalıklarını ve bu hastalıklarla mücadele şeklini günlük rutinini anlatır.

 Türkiye haritası üzerinden ay düğümlerini örnekleyecek olursak: Ülkemizin güney ay düğümü balık kuzey ay düğümü başaktır.  Başağın yöneticisi Merkür zihin demek, olup biteni sorgulamak demek, detaycılık, okumak, üretmek, disiplinli olmaktır. Güney ay düğümü Balık, yönetici gezegeni ise Jüpiter, ilahi sisteme güvenmektir. Rahat olup, her şeyi Yaradan’a bırakmak. Sorgulamadan inanmak, hayallerde kaybolmak, aşırı boş vermişlik, balığın yapısında var. Yani Türk halkının güney ay düğümündeki Balık pozisyonunu bırakıp, kuzey ay düğümündeki Başak pozisyonuna yönelmesi gerek.

Ay düğümleri, kişi haritasındaki varlıklarını sürekli çalıştırırlar. Bunu da kişiye hissettirirler. Kişi algısını açık tutup, zihnini de iyi çalıştırabilirse; yaşadığı durumlardan ve çevresinde olup bitenlerden dersler çıkarabilirse; yaşamında sürekli tekrarlanan öğretiler yaşamaz. Ya da kendini sürekli bir kaosun içinde yaşarken bulmaz. Bir başka örnek verilecek olursa; sürekli çalışıp, maddi kazanç yokluğu çekmez. Ya da çevresinden yeterli ilgi sevgi görmediğini düşünmez. Algı zayıflığı varsa çevresinde olup bitenden bir haberse zihinlerini yeteri kadar çalıştıramıyorsalar, her ay döngüsünde tekrara düşerler. Son olarak şöyle denilebilir:  Kişi geliş amacındaki öğeleri iyi tespit edebilirse, yoluna borçlarını ödeyerek devam ederse, yeni birikimleriyle son noktaya güvenle varır.

BELGİN KAYHAN

yaşam amacınızın anahtarları; ay düğümleri / BELGİN KAYHAN” için bir yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: