İÇİMİZDEKİ SAVAŞÇI MARS/BELGİN KAYHAN

 Mademki bu günlerde Mars’ın, yerküreye olan etkisi çok konuşuluyor… 

Mademki ülkelerdeki karışıklıklardan, halk ayaklanmalarından hatta sallantıda olan lider makamlarından, büyük ölçüde o yani “Mars” sorumlu tutuluyor, hadi o zaman bu Mars’ı mercek altına alalım.

Her kişinin nasıl ki doğum haritası var ülkelerinde, kuruluş tarihlerine göre çıkartılan doğum haritaları vardır. Bu doğum haritalarına “Natal Harita” denir. Her harita, eşit on iki evden oluşur.  Her evi birer burç keser.  Ve harita oluşumu esnasında, bu burçların kestiği evlere gezegenler yerleşir. Bir eve bir gezegen, bazen de birden fazla gezegen yerleşebilir.  Ve bazen evin içinde hiç gezegen bulunmayabilir.  Eğer bir burçta, bir kaç gezegen varsa bu duruma “ Stelyum”  denir.  Stelyumlar;  kişinin yaşamında, bu eve yerleşen gezegenlerin (hangi burçta oldukları da çok önemli)ve bulunduğun ev konularının daha aktif olacağını gösterir.  Şayet;  ev içine yerleşen bir gezegen yoksa o zaman,  evi kesen burcu temsil eden gezegene göre yorum yapılır. Mars;  gökyüzünün asi çocuğu, hep hiddetli hep öfkeli hep kızgın…  Öyle ki bu ruh hali, onun kıpkırmızı gözükmesine sebep oluyor.

Kâinatta, her şey hareket halinde olduğundan natal haritalarda hareket halinde. İşte bu hareketler esnasında natal haritalardaki gezegenlerin, üzerine gökyüzündeki gezegenlerin izleri düşüyor.  Buralarda açı kalıpları oluşur. Gezegen dereceleri eşleşir ya da ayrışır.  Bu da her haritanın yorumunu farklılaştırır. Şiddeti ve ani öfkeyi temsil eder.  Haritalarda başlangıç yapmayı, atılganlığı, enerjiyi de gösterir. İhtiras, liderlik yeteneği, sağlığı da belirtir. Mars, burçlar kuşağından “ Koç’u”  temsil eder.  Akrep burcunun da ikinci dereceden temsilcisidir.  Vücutta;  cinsel salgı bezlerini, kas sistemini,  kandaki alyuvarları, böbrek üstü bezlerini,  idrar yollarını,  üreme organlarını yönetir.  Mars’ ın, burçlar kuşağında dolaşması yaklaşık, yirmi iki aydır.  Ve her burçta ortalama kırk beş gün kalır.

Mars, Koç burcunda yönetici gezegeni olduğu için rahat olur. Mücadelesi öncülük ve girişimciliktir. Mars, Boğa burcundaysa hiç rahat değildir. Kişi, finansal gelir kaynakları için mücadele verecektir. Boğa’nın ağır yapısıyla Mars’ın hızı bağdaşamaz. Mars, İkizlerde iletişim, ifade, yazma çizme alanlarında mücadele edilecektir. Mars, Yengeç’te ise mücadelesi vatan konuları, aile, anne baba, ev ve yuva konularında olacaktır.  Mars, Aslan burcundaysa kendisini sahnede göstermek isteyecektir. Aslan burcu, sahneyi ifade ettiğinden şimdiden “ iyi seyirler” çünkü sahnede çok iyi bir gösteri var,  demektir. Mars Başak’taysa temizlik, hijyen, hizmet etme alanlarında mücadele verilecektir. Mars, Terazi burcunda ise hukuksal alanda, diplomasi alanında, ikili ilişkilerde mücadele verilecektir. Mars, Akrep’te cinsellik, krediler, ödemeler gibi konularda mücadele gösterir. Mars, Yay burcunda ise dini inançlar, yurt dışı ile alakalı konular ve eğitimle mücadeleler verilecektir. Mars, Oğlak’ta yükselme, kariyer alanında mücadele gösterir. Mars, Kova burcundaysa teknoloji, bilim alanlarında mücadele verilir. Mars, Balık burcundaki ruh hali ise tembellik, spritüel konularda mücadele demektir. Sizin veya ülkelerin Mars’ı natal haritalarda; hangi burçta ve hangi ev alanında ise o evin, temsil ettiği konular ve diğer gezegenlerle yaptığı açı kalıpları, mücadele verilen alanları gösterir.

İşte böyle, sizlerde hayatlarınıza hâkim olup hayatlarınızı daha iyi yönetmek istiyorsanız, yıldızların rehberliğini öğreneceksiniz.  Ya da bir rehberden yolunuzu aydınlatması için yardım alacaksınız

BELGİN KAYHAN        

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: