EMİNE GÜCEK KİMDİR?

11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin’de, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlamıştır. 1999 yılında Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinden mezun olmuştur.

Zaman adını verdiğimiz döngüsel varoluş düzleminde münasebetsiz uzun hüzünleri ve manasız kısa sevinçleri anlamlandırma noktalarıyla birlikte kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda astroloji hayatının orta noktasında var olmaya devam etmiştir.

Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekânı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu fark ettiği ve “an”ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. 20 yıllık astroloji serüveni ve astrolojik sembolleri çözme çabasında yol onu “Devrim Yılmazer” ile buluşturarak Temel Orta İleri ve Uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır.  

Yazar “Kendini dönüştürme sanatı ve manevi hijyen; ruhun 12 kapısını açarak aslında kim olmayı seçmeyle ilgili” diyerek Minerva Emine Gücek Astroloji Akademisini kurmuştur.

Minerva Emine Gücek Akademi bünyesinde kişisel ve kurumsal astrolojik danışmanlık yapmakta, ülkenin ve dünyanın farklı yerlerinde Astroloji, Mitoloji, Ezoterizm ve Semboller konulu seminerler ve eğitimler vermektedir.

Bununla birlikte astrolojinin gizemli bahçesinde modern farmakolojinin kurucularından Paracelcus’un  “Tüm çalılıklar, dağlar ve tepeler birer eczanedir” cümlelerinden hareketle bitkiler, bitki mitolojileri, bitkilerin yönetici gezegenleri ve astrolojik bağlantıları ve bütüncül kozmik iyileşme ile ilgili araştırmalarına çalışmalarına devam etmektedir.

Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna, yayıncılık, farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir.

Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekânlarıyla birlikte dokusunu paylaşmış ve uzun dönem Jolly Tur bünyesinde yazılar yazmıştır. Şu an ülkenin farklı illerinde Astroloji eğitimleri, seminerler ve astrolojik danışmanlıklar vermektedir.

Astroloji, bitkiler ve mitoloji bağlantılı araştırmalarını geçmişte Türkiye’de alanında ilk olan“BİTKİLER ASTROLOJİ MİTOLOJİ” ve “TIBBİ ASTROLOJİ”kitaplarıyla yayınlamıştır.

Yazar üçüncü kitabı GNOSTİK ASTROLOJİ& KOZMİK ŞİFA ile mutluluğun bir varış değil yolculuk olduğuna, hakikatin denge;  dengenin ise şifa olduğuna dair gözlem ve deneyimlerini okurlarıyla paylaşmaktadır.

Ve şimdi iyileşme zamanı diyerek, yazılmayı bekleyen bitmemiş hikâyeler için burdadır.


Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle.

EMİNE GÜCEK

MİNERVA EMİNE GÜCEK AKADEMİ KURUCUSU

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: