11 ŞUBAT 2021 TALİH-İ MESUD, KIRĀN ES-SAʿDEYN, HAZIR MISINIZ? /FİGEN TOKTAŞ

Geçmişi insanlık tarihi kadar kadim olan Astroloji ilmine, İlm-i Nücum adı verilir. Bu ilimle ilgilenen kişiye ise “Müneccim” adı verilir. Astroloji ilminde “kıran” kelimesi gezegenlerin, yıldızların buluşması anlamına gelmektedir. Araplar bu yıldız kavuşumlarına “Kırânât-ı Kevâkib” demişlerdir. Bunun yanında her gezegenin bir araya gelmesi uğrulu sayılmamıştır. Bir araya gelen gezegenlerin iyicil olması gerekmektedir.  Bir araya gelen yıldızların kırān es-saʿdeyn olması yani mutluluk, uğur getirmesi için Müşteri(Jüpiter) ve Zühre(Venüs) yıldızlarının birleşmesi gerekmektedir.

Bu iki iyicilin buluşması ortalama yılda 1 kez olur ve kadimler bu kavuşuma kırān es-saʿdeyn in yanında “talih-i mesud” adını vermişlerdir.

11 Şubat 2021 de Kova burcunun 12 derecesinde gerçekleşecek bu birleşim şans, mutluluk, bereket, talih gibi kavramlarla ifade edilir. Jüpiter&Venüs kavuşumunun genel etkileri dışında, natal haritalarınızda hangi evinizde kavuşum gerçekleşiyor ise o evin konuları, keyifli hale gelerek, sorunsuz bir akış sağlayabilir.

 Bu kavuşum Kova burcunda olduğu için, Dünya Astrolojisi’nde burcun etkilerini genel anlamda hümanizm, aydınlanma, sosyalleşme, özgürlükler, yenilikler, bilim ve teknoloji, yeni buluşlar alanlarında görebiliriz.

 Natal haritalarında bu kavuşuma sahip olarak doğan kişiler, haritalarını doğru çalıştırdıklarında mal varlıkları yüksek olabilir, ticaretle uğraşabilirler. Atalarından, aileden gelen servetleri olması muhtemeldir. Kariyer alanlarında ise başarılı, parlak bir geleceğe sahip olabilirler.

Venüs; zenginlik, Jüpiter; büyüme, genişlemeyi temsil eder. Bu kavuşum olumsuz kullanıldığında maddi konularda denetimsizlik, savurganlık ve varlıkların yanlış kullanımı, ekonomik sorunlar ve iflaslar da yaşatabilir.

Bu kavuşum Türkiye’nin 8. evinde gerçekleşirken, ülkemizin 9. evinde ise bir yeni ay gerçekleşiyor. 8.ev konuları ülkemizin sahip olduğu değerler, vergiler, borçlar, stratejiler, dönüşümler, yeniden yapılanma, güç, mücadele konularıyla alakalıdır.

9.evdeki yeni ay ise ülkemizin uluslararası ilişkilerini, ilmi konuları, yüksek eğitimi, yabancı ülkelerle olan ilişkilerimizi vurgular. Bu yeni ay Kova burcunda gerçekleşeceği için teknolojik açıdan yeni gelişmeleri, başlangıçları, eğitim konularındaki atılacak yeni adımları da ifade edebilir.

Kova sabit nitelikte bir burç olduğu için, ülke olarak amaç ve isteklerimiz, değerlerimiz konusunda enerjik bir şekilde sonuna kadar gideceğimizi de vurgular.

 Sağlık, hukuk ve eğitim alanlarında yeni başlangıçlar, adımlar atılabilir.

Her şey gönlünüzce olsun.

ASTROLOG FİGEN TOKTAŞ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: