TERAZİ DOLUNAYI ve YARALI VENÜS / AYLA BÜYÜKAŞIK

28 Mart 2021 saat 21.48 sularında Terazi burcunda bir süper dolunay gerçekleşecek!

Süper dolunaylar dünyamıza yakın oldukları için etkileri de fazla olur. Doğanın uyanışı ve baharın müjdeleyicisi olduğu için Kızılderililer 21 Mart ekinoksundan sonraki dolunaylara ‘Solucan Dolunayı’ demiştir.

Terazi dolunayının etkilerini anlatırken Terazi burcunun ve yöneticisi Venüs’ün özelliklerine deyinmeliyiz.  Astrolojide Terazi burcu;   güzellik, estetik, ortaklıklar, evlilik, diplomasi, ilişkiler, hukuk ve adalet sistemi konularını temsil eder. Sen-ben değil de ‘biz’ olmayı ifade eden Terazide olacak olan bu dolunayın tam karşısında Güneş, Venüs ve Kiron  hizalanacak. Üstelik Venüs zararda olduğu Koç burcunda, yaralı şifacı Kıronla kavuşumda ve yanık pozisyonda olacak. Bu demek oluyor ki, hayatın güzelliklerini ve keyiflerini anlatan VENÜS’ün kendisi mutlu değil ve ilişkiler konusunda muzdarip.  Ve bize de” ilişkilerden yana almış olduğunuz yaralarla veya şifalandırmak istediğiniz ilişkilerle yüzleşin” diyor adeta.

Eğer, “belki düzelir ”diye şans verdiğiniz bir ilişkiniz varsa, bu dolunayda kendinizle ve ilişkinizin dinamikleriyle yüzleşeceksiniz. Muhtemelen Mars acıtsa da ilişkiyi bitirme cesareti verecektir. Her ne kadar Venüsyen bir dolunay olsa da  Venüs  Koçta ve haritanın yükseleni de Akrep olduğu için Mars  bu dolunayın yöneticisi gibi etkin görünüyor.

Mars, Ay ve Satürn ile üçgen bir açı kuruyor. Bu da duygusal olarak kısıtlanma ve inişli çıkışlı enerjileri  simgeler. Ayrıca Mars İkizler burcunda ve 8.evde olunca vergi, borçlar, krediler gibi finans konularında dalgalanmaya işaret eder.

Dolunayın karşısındaki Güneş, Venüs ve Kiron , 5.evde bir Koç stelyumu yaptıkları için 5.evin konuları olan gençler, çocuklar, kadınlar, sanatçılar, riskli yatırımlar vs mercek altına alınacak diyebiliriz. Venüs ve Kiron birlikteliği özellikle kadınlarla ilgili konuların, kadınlara yapılan yanlışların, şiddet ve haksızlıkların bu dolunayda ayyuka çıkacağını, gündeme damga vuracağını ifade ediyor. Umalım ki Terazi’nin hukuksal tarafı sayesinde kadınlarla ilgili olumlu gelişmeler yaşansın.

Türkiye’nin natal haritasına bakıp bu süper dolunaydan nasıl etkileneceğini inceleyelim:

Mars Türkiye’nin 4.evinde olduğu için vatan, toprak, tarım, ordu, sınırlar gibi konular ve hükümet-muhalefet arasındaki çatışmalara işaret ediyor. Türkiye’nin Güneş burcu olan Akrep 5.evde yer aldığı ve Transit Satürn de Güneş ve Venüsüne kare açı yaptığı için yukarıda saydığım 5.ev konularıyla ilgili sorunların ön plana çıkacağını söyleyebiliriz.

Kiron-Ay karşıtlığı, hükümetin  yaptırımlarının olacağını fakat alınacak kararların halkın canını acıtacağını ve de hoşnutsuzluk yaratacağını gösteriyor.

İşin hoş yanı, transit Mars 12.evde ilerlerken gizli saklı işlerin, halkın aleyhine yapılmış anlaşmaların dolunay sayesinde su yüzüne çıkması muhtemel. Halkı anlatan Ay ile Türkiye’nin Mars’ı  1.evde kavuşumda. Bu kavuşumdan dolayı  toplumda baş gösterecek  hoşnutsuzluk durumu Türkiye’nin imajını sarsabilir. Diğer bir etkisi ise tarım ürünlerinin zarar görmesi.

Dolunayın en güzel haberi ise şimdi geliyor: Bu dolunaya eşlik eden Diadem sabit yıldızı  kadın liderlerin ve iyi şansın sembolüdür. Diadem de Terazi gibi sanatsal yetenekler, aşk, güzellik ve cazibeyi anlatır. Diadem’in bu enerjisi sayesinde güç kadınlara geçecek, kadınlar her yönden ön plana çıkacak!

Endişeye mahal yok: Kiron Venüsü yaralarsa DİADEM iyileştirir…

Terazi Dolunayının sağlığımıza etkilerine değinecek olursak, bu dönemde böbreklere, böbrek üstü bezlerine, boşaltım sistemine ve üreme sistemine ekstra özen göstermemiz gerektiğini söyleyebilirim.

Sonuç  olarak, Terazi denge demektir ama İkizlerdeki Mars etkin olunca dengeyi korumak her yönden zor olacak gibi duruyor. Ekonomik konularda iniş çıkışlar, pandemide ise artış görüleceği bir döneme giriyoruz.

Hiçbir konuda riske girmeden, spekülatif haberlere kanmadan kendimize , paramıza çok dikkat etmemiz gerekiyor bu bir aylık süreçte.

Umalım ki hava koşullarındaki ani değişiklikler tarım ürünlerini olumsuz etkileyip gıda bakımından da sıkıntılı bir yaz geçirmemize sebep olmasın.

Göksel pusula bize yol göstersin !

Sevgilerimle.

AYLA BÜYÜKAŞIK

EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: