YILIN EN KRİTİK DÖNEMİ; 31 TEMMUZ 2022 KUZEY AY DÜĞÜMÜ URANÜS MARS KAVUŞUMU TÜRKİYE VE DÜNYA /Emine GÜCEK

Ülkemiz ve Dünyadaki gelişmeler açısından baktığımızda 2022 yılının şüphesiz en önemli en önemli dönemlerinden biri Temmuz sonu Ağustos başı diyebiliriz.

Peki neden?

31 Temmuz 2022 tarihinde Boğa burcunun 18 derecesinde Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs’ün başrolde olduğu üçlü ve ender diyebileceğimiz bir kavuşum gerçekleşiyor.  Bu kavuşuma Kova burcundaki Satürn gerilimli bir açıda olacak.

Dünya Astrolojisinde Satürn Uranüs görünümleri ilerici fikirler, yenilik, özgürlük eşitlik gibi kavramlarla çatışan muhafazakâr yaklaşımları, modası geçmiş yapıları ve statükoyu anlatır.

Kova Satürn’ünün Uranüs ve Kuzey Düğüm ile gerilimli açısı Ekim 2022 de kesinleşecek. Dolayısıyla 2022 Ekim ayı da ülke ve dünya genelinde önemli bir ay diyebiliriz.

Benzer Astrolojik pozisyonlar her zaman aynı şart ve koşulları doğurmasa da Astrolojik yorumları yaparken Astrolojinin istatistiksel temellere dayandığı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Etkilerini 22 Temmuz ve 15 Ağustos arasında hissedeceğimiz bu göksel pozisyonun tarihsel süreçte etkilerine geçmeden önce mevcut şartlarda ne gibi etkiler yaratacağına göz atalım

Uranüs’ün Mars ile birleşimi travmalar, şoklar, bozulmalar, sıra dışı olanı tetikleme eğilimindedir. İşin içine Kuzey Ay Düğümünü de dâhil ettiğimizde sözü edilen cümlelerin daha da konsantre, kitlesel ve kadersel dönüm noktaları biçiminde karşımıza çıkabileceğini ifade edebilirim.

22 Temmuz 15 Ağustos arası olası etkiler;

Dünya genelinde yakıcı ölümcül sıcak hava dalgaları nedeniyle doğal afetler, kardiyovasküler yetmezlik, trafik, boğulma gibi kazalarda artışlar görülebilir.

Bankalar ve kripto para birimleri genel olarak finans piyasaları ile ilgili şok edici haberler alabiliriz. Bir emtianın, kriptonun ani bir biçimde yükselip sonrasında tüm değerini kaybetmesi, bir bankanın kurumun iflasını açıklaması bu dönemde ortaya çıkabilir.

Şiddetli rüzgârlar, endüstriyel felaketler, dengesiz iklim koşulları, uçak kazaları ve depremler tetiklenebilir.

Hâlihazırda varlığını hissettiğimiz tedarik zinciri sorunları, gıda kıtlığı, enflasyon, enerji sektöründeki küresel krizler, dengesiz iklim koşulları nedeniyle tarım ürünlerinin zarar görmesi, enerji kıtlığı, orman yangınları, iflas ve yolsuzluklar, kara para aklama ile ilgili ifşaatlar 22 Temmuz 15 Ağustos arası hızlı ve şok edici bir dalgayla artabilir.

Artan gıda arz sorunları ve genel olarak “arz ve talep” problemlerinin pik yapacağı bir dönem olabilir.

Bu göksel pozisyonun etkisiyle hâlihazırda Sri Lanka, Arnavutluk, Hollanda gibi bazı ülkelerde kötüleşen yaşam koşulları nedeniyle başlayan sivil itaatsizlik eylemleri, grevler, protestolar,  şiddet ve patlamalar yıl geneline yayılarak devam edebilir.

Astrolojik bağlamda kavuşumlar olay& olayları başlatıcı etkiye sahiptir. Bu kavuşum daha çok küresel bir düzeyde gerçekleştiğinden, devrimci eylemleri, direnişle karşılaşan değişikliklerin ve hatta protestoların dalga başlangıcı olabilir

Dünya genelinde büyük ölçekli bir su krizi bu dönemde başlayabilir. 2025 yılına dek dünya nüfusunun yüzde ellisinin su sıkıntsı olan bölgelerde yaşayacağı bilim insanları tarafından da doğrulanmakta.

Bu göksel pozisyon dünya ve ülke genelinde belli uyanışları(Uranüs) tetikleyerek bizi geleceğe taşıyacak ve var olan problemlere yeni bakış açısı kazandıracak olumlu değişimler farkındalıklar yaşayabiliriz. Özellikle tedarik zincirindeki bozulmalar ve artan gıda fiyatları, gıda israfını azaltma, sahip olduklarımızı daha adil bir şekilde paylaşabilme anlayış ve bilincini zorunlu olarak kazanmamız gerekliliğine işaret ediyor.

Uranüs ani ve şok edici olgularla ilintilidir demiştik, bir gecede hayatımızı kökten değiştirebilecek olaylar, yeni teknolojiler gündemimize gelebilir. Geçmişe meydan okuyan dâhiyane veya radikal buluş ve icatlar ortaya çıkabilir.

Uranüs, kundalini enerjisini aktive eden ve daha üst bilinç seviyelerine çıkmamıza ortam hazırlayan, yeniliği şok edici olgularla hayatımıza getiren bir enerjidir. Bununla birlikte Kuzey Düğümden gelen enerji bizi daha üst bir geleceğe taşır ve bu sadece bireysel bağlamda değil kolektif bağlamda da bilinçte yükselmeye destek olur.

Uranüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun sezgisel Sabian Sembolü “okyanustan yükselen yeni bir kıt’a” dır. Yeni bir keşif ile evren, dünya algımız değişebilir.

Bu dönem oldukça yoğun, yakıcı, yoğunlaştırılmış ekstra enerjileri doğru bir biçimde kanalize edebilmek için yaratıcı bir şeyler bulmak zorundayız zira bu üst oktav enerji kazalar, hastalık, ikili ilişkilerde ekstra gerilimler yaratabilir.  Bu süreçte, sivri cisimler,  hız, ateş, bıçak, elektrik gibi tehlikeli durumlara dikkat etmeliyiz.

Bu dönemde risk almak isteyebilirsiniz ancak sonuçlar tahmin edilemez olacaktır bu nedenle yavaşlamayı ve geniş ölçekli planlama yapmanızı öneririm.

TÜRKİYE NASIL ETKİLENİYOR?

Astroloji ile ilgilenen herkesin bildiği gibi ülkemiz Akrep burcunda birçok gezegene sahip Astrolojik görünüme sahip. Dolayısıyla Uranüs’ün 2018 yılında Akrep burcunun aksı olan Boğa burcuna geçişi ile birlikte 2025 ‘e dek radikal değişimlerin yaşandığını ve yaşanmaya devam edeceğini ifade etmek mümkün.

Ay Düğümlerinin de 2022 Ocak ayında Akrep Boğa aksına geçişiyle birlikte 2023 Temmuz ayına dek bu radikal değişimler kadersel ve geri dönülmez etkileri hızlandırıcı bir etkiye sahip olacak.

31 Temmuz 2022 tarihinde Boğa burcunun 18 derecesinde Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs’ün başrolde olduğu üçlü kavuşum ülkemizin 11.ev alanında ve 5. Evindeki Venüs ile karşıt, 9. Evdeki Satürn ile kare bir görünüm oluşturuyor.

Etkilerini yoğun olarak 22 Temmuz ve 15 Ağustos arasında tarihleri arasında hissedeceğimiz Astrolojik pozisyonu değerlendirecek olursak;

Politika, sanat, spor camiası, eğlence sektöründe tanınmış bilinen halkın gözü önünde olan kişiler ile ilgili skandallar, şok edici gelişmeler duyabilir ya da kayıp haberleri alabiliriz.

Kadın cinayetleri, şiddet mağduru kadınlara yönelik hassasiyetler bu dönemde daha çok gündeme gelebilir.

İç siyaset, politika ve muhalefet partileriyle ilgili önemli ve kısıtlayıcı bir gündem ortaya çıkabilir. Sosyal medya ile yeni ilgili birtakım düzenlemeler ortaya çıkabilir.

Toprak bütünlüğü, iç güvenlik konularında ülkemiz, uluslararası ilişkiler ve müttefikleriyle olan bağlantılarında daha aktif roller almak durumunda kalabilir.   

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Minerva Emine Gücek Akademi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: