ELON MUSK’IN BABASI ERROL MUSK VE ASTROLOJİK ANALİZİ/Emine GÜCEK

“O sürekli kötülükler planlayan korkunç bir insandı, hiçbir fikriniz yok”

Yukarıdaki cümleler, SpaceX ve Tesla’nın kurucusu, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın babası hakkında ifade ettiği sözcükler.

Katı ve sert bir babaydım. Sözüm kanun gibiydi, sözlerinin sahibi ise baba Errol Musk .

Son birkaç gündür dünya gündemini oluşturan haberlerden biri ünlü milyarder Elon Musk’ın ayrı yaşadığı ve görüşmeyi tercih etmediği 76 yaşındaki babası Errol Musk’ın 4 yaşından beri büyüttüğü 35 yaşındaki kendi üvey kızı Jana Bezuidenhout’tan bir çocuğu daha olduğunu ancak bebeğin ‘planlı olmadığını’ açıklaması olmuştur.

Gündemde olan bu haber üzerine Errol Musk’ın doğum bilgilerinden hareketle Astrolojik haritasında bu sıradışı olayın göstergelerini incelemeye çalıştım.

Errol Musk’ın doğum saati maalesef belli değil ancak ulaştığım bilgi baba Musk’ın 11 Ocak 1946 da Güney Afrika’nın başkenti Pretoria da dünyaya geldiği oldu. Doğum saati net olmadığı için Errol Musk’ın Astrolojik haritasında Güneş’i Asc ye çekerek Güneş doğuşu haritası üzerinden gideceğim.

Baba Musk’ın haritasında genel olarak ya da kısaca dikkat çeken astrolojik görünümler;

Haritada öncü burçlarda büyük kare açı kalıbını özellikle Yengeç ve Oğlak burcunda çatışmalı kişisel  gezegen kombinasyonlarını görüyoruz.

Yengeç Oğlak aksı içsel dürtüler, gayrimenkuller, emlak sektörü, inşaat, madencilik, ebeveynlik, aile kurumu, güvenlik duygusu, toplumsal prestij, sosyal çevre, gelenekler, toplumu ayakta tutan sistemler ile ilintilidir.

Katı(Oğlak) ve sert( Oğlak) bir babaydım. Sözüm kanun gibiydi,  İfadelerinde bulunan baba Musk Oğlak ve Yengeç arketiplerini taşıyan inşaat ve madencilik alanında bilinen başarılı bir iş adamı.

Benim babam, şeytanın( Oğlak)  üzerinde ayrıntısıyla düşündüğü bir planıdır. O, aklınıza gelebilecek her türlü kötülüğü yapmış birisidir. O kadar kötüdür ki inanamazsınız” cümleleri ise Elon Musk’a ait.

Baba Musk’ın astrolojik haritasında ruh, irade ve bilincini temsil eden Oğlak Güneş’i (iş adamı, katılık, mühendislik) ile iradesini kullanma biçimini ve seksüel enerjiyi açığa çıkarma şeklini ifade eden retro Mars’ı ile bir tarafı seçme semboliği taşıyan karşıt açıda ve gelenekleri temsil eden düşüşte olduğu Yengeç burcunda konumlanmıştır. ( Geleneklere, yerelliğe, aile kavramına zarar)

Eril kimliği anlatan Mars’ın retro pozisyonu aslında gezegenin ifadesinin dünyanın istediği ya da sizden beklendiği biçimde davranmama, ortalama ifadesini farklı bir biçimde çalıştırma anlamına gelir.( Üvey kızından çocuk sahibi olma)

Mars’in dikkat çekici bir başka görünümü ise Out of Bounds (sınır dışı) pozisyonu. Sınır dışında olan bir gezegen toplumun kabul edilen standartlarının dışında anormal veya kararsız davranışlara yol açar.

Yengeç Mars’ının mikrozodyak olarak değerlendirdiğimiz dodecatemoriası ise eril enerjinin aktif işareti olan Koç burcunda konumlanmıştır.

Mars’ın arka planını anlatan mısır sınırındaki gezegen aşırılıkların temsilcisi Jüpiter olup ilişkilerin evrensel semboliği olan Terazi burcunda konumlanmıştır.

Baba Musk’ın Oğlak Güneş’i, sınırlanma( ya da var olan tüm sınırları aşma), kurallarını anlatan Satürn’ü zor pozisyonda olduğu Yengeç burcunda ve yine bir tarafı tercih etme anlamına gelen karşıt açıdadır. Güneş’in Mısır sınırı ise duyumsama, zevk alma, keyifler, birleşme dürtüsünü temsil eden Venüs’tür.

Venüs ise haritada klasik astrolojide asalet kaybı olarak nitelendirilen yanık ve doğusal pozisyondadır.

Dişil ve eril prensipleri temsil eden Ay Güneş gerilimli açısı ise bilinçaltı ve bilinç düzeyindeki çatışmaların genel ifadesi olarak tanımlanabilir.

Birçok göksel pozisyon ve açı ile daha da uzayabilecek olan bu yazımda kısaca ve genel bir değerlendirme yaptım

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Minerva Emine Gücek Akademi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: