18-24 TEMMUZ HAFTASI & HAFTALIK GÖKSEL PUSULA /Emine GÜCEK

Değerli Dostlar, Mutlu Haftalar,

18 Temmuz haftası üç önemli kozmik geçişin etkisindeyiz. Güneş ve Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyor, Venüs ise İkizler burcundan ayrılarak Yengeç burcunda yeni hikayesini yazmaya başlıyor. Hafta itibariyle birçoğumuz için duygusal, sezgisel ve içgüdüsel diyebileceğimiz Yengeç döneminden çıkıp cesur ve yoğun ateş vurgusu taşıyan Aslan dönemine doğru geçiş yapıyoruz.

Bu hafta dönüşümün gezegeni Pluto enerjisinin rengini alıyoruz. Dolayısıyla güç oyunları ve manipülatif eylemlerin yoğun olduğu bir hafta olacağını ifade edebiliriz.

CHİRON RETRO HAREKETİNE BAŞLIYOR

2018-2027 zaman aralığında Koç burcunda seyahatine devam edecek olan simyanın anahtarı Chiron 24 Aralık 2022’ye dek gerileme dönemine başlıyor.

Koç burcu eril enerji arketipidir. Beynin sol tarafını temsil eden eril enerji analitik düşünce, başarı tutkusu, rekabet, üretim ve organizasyonla ilintilidir. Dolayısıyla dünya genelinde eril enerjinin şiddet, güç, kontrol mekanizmalarını acı bir biçimde deneyimlediğimiz dönemlerdeyiz. Eril enerjinin sorgulanması ve eril-dişil dengesini sağlama çabaları daha fazla gündemimizde yer bulduğu bu dönemler duygu bütünlüğü olmadan eril enerjinin fazlaca kullanımı insanlığın robotlaşmaya doğru giden evrimine kapı aralayacak diyebiliriz.

24 Aralık 2023’e dek Chiron’un geri dönüşüyle izolasyon, yalnızlık, hayal kırıklığı ve güçsüzlük temalı geçmişteki hikayeler yeniden gündeme gelebilir. Bu dönemi benliğimizde taşıdığımız ve geçmişten günümüze taşıdığımız duygusal travmaları, öfke saldırganlık eğilimlerimizi, düşük benlik kaygı ve alışkanlıkları gözden geçirerek arınmak, içimizdeki çocuğu iyileştirmek biçiminde değerlendirebiliriz.

VENÜS YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR.

Pazartesi itibariyle Venüs Yengeç burcuna geçiyor.

Öncelikle Venüs’ün Astrolojide neleri sembolize ettiğini irdeleyelim.

Ülkeler Astrolojisinde ise genel anlamıyla finansal kazançlar, değerli eşyalar, sanatçılar, modacılar ve müzisyenleri ifade eder. Popülist bir biçimde çoğunluğun ifade ettiği aşk ve sevgi gezegeni olmasının yanı sıra Venüs’ün savaşlar ve barış ile de ilgisi olduğunu unutmamak gerekir. Venüs Astrolojide Boğa tarafıyla maddesel dünyayı ve sahip olmayı Terazi yönüyle ise ilişkileri, diplomasiyi ve karar alma mekanizmalarını ifade eder.

Venüs genel anlamıyla doğum haritalarında bayanlarda dişiliğini, cazibesini ve çekiciliğini nasıl kullandığını ifade eder. Erkek haritalarında ise çekici bulduğu ve etkilendiği kadın figürleri hakkında bilgi verir.

Venüs’ün Yengeç burcunda seyahat ettiği süreç içerisinde sevginin doğasını rahatça ifade edebilme, duygusal paylaşımlar, aile, sevdiklerimizi koruma ve kollama, aşırı duygusal inişler ve çıkışlar ana başlıkları gündemimizde yer bulacak.

11 Ağustos’a dek ihtiyaç ve isteklerin harmanlandığı, güven ihtiyacının sevdikleriniz ve sizden olan ile destekleneceği zaman dilimleri. Yengeç Venüs’ü rahatlığı, sessizliği ve dinginliği sever, geçmişinizden gelen ve karşılanmamış ihtiyaçlarınız bu dönemde karşınıza çıkabilir. Duygusal ilişkilere daha objektif bir bakış açısı geliştirmemiz gerekir.

11 Ağustos’ dek aile ilişkileriniz, ebeveynleriniz, eviniz odak noktanızda olacak. Bu dönemde her zamankinden daha çok evde bulunmak isteyebilirsiniz ve ailenizle birlikte zaman geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ev içerisinde birtakım yenilikler yapmak, dekorasyon, tadilat konuları gündeme gelebilir. İçinde yaşadığınız ortamı evinizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Aile içerisinde geçmişte kalan ve çözemediğiniz bir sorun var ise bu geçişi değerlendirebilirsiniz.

GÜNEŞ NEPTÜN UYUMLU GÖRÜNÜMDE “TESLİMİYET”

Hafta başında etkin olacak Güneş Neptün uyumlu açısı Pazartesi gece saatlerinde aktifleşiyor.  Güneş Neptün uyumlu görünümü ruhsal anlamda yeni ilişkiler kurmak, topluluklarla birlikte hareket etmek, manevi psişik konularda sezgiselliğin arttığı zaman dilimlerine işaret etmekte. İlişkilerimizde mutluluk ve ortak birtakım vizyonlar yaratabilmek adına bu görünümü değerlendirebiliriz.

Astrolojide Güneş ‘i bilincimiz ile Neptün’ü ise farklı bilinç dünyaları arasına geçiş ve ruhsallıkla ilişkilendiririz. Bilinç ve bilinçaltımız arasındaki keskin çizgilerin kalktığı bu dönemde kendimizi kaybederek yeniden bulma yollarını arayabiliriz.

Dikkat etmemiz gereken nokta alkol, narkoz anestezi gibi gerçeklik algısından bizi uzaklaştıran maddelere karşı daha hassas olabiliriz. Bu açının en temel anahtar kelimesi aslında “teslimiyet” tir.

MERKÜR PLUTO GERİLİMİ “FİKİRSEL SAVAŞLARA DİKKAT

Hafta başında etkin olacak ve pazartesi sabah saatlerinde kesinleşecek bir başka göksel pozisyon Merkür Pluto karşıt açısı.

Merkür Pluto karşıtlığı zihinsel düzlemede ya da reelde fikirsel savaşlarla ilintilidir. Şiddetli tartışmalar, tehdit, sindirme politikası, sözcüklerle dönüştürmek ve iz bırakmak, zihin kontrolü ve psikolojik istismar bu açının etkisiyle bu günlerde iyice açığa çıkacaktır.

Bu görünüm tolerans eksikliği, dogmatik fikirler, fikirsel çatışmalar, sözcüklerle başkasını değiştirme ve dönüştürme isteği biçiminde karşımıza çıkabilir. Özellikle bu dönemde ilişkilerimizde saplantılı bir zihin yapısıyla hareket edip iletişimsel krizler yaşamamak adına biraz daha dikkatli olmalıyız.

Gizli olanı açığa çıkarma güç ve dürtüsü içerisinde hareket edip acımasızca davranmak ve yıkıcı olmamak bizim için önemli. Zekanın da oldukça keskinleştiği bu dönemde majikal konulara doğru çekildiğimizi hissedebiliriz.

Tahammül ve hoşgörü sınırlarının zorlandığı bu dönemde ilişkilerimizde bir parça daha dikkatli olmanızı öneririm.

Sevgili Dostlar, Astrolojide negatif diyebileceğimiz açıların da doğru kullanıldığı taktirde olumlu çalışabilecek etkileri vardır.

Bu noktada Merkür Pluto karşıtlığını olumlu bir tonda kullanmak isteseniz derinlik gerektiren ve kökenine inmek istediğiniz konulara dair araştırmalar yapabilir bu açının etkisi altında muazzam sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun yanında kendi psikolojimizin derinlerine inmek ve zihinsel takıntılarımızdan arınabilmek için bu göksel görünümü değerlendirebilirsiniz.

MERKÜR ASLAN BURCUNA GEÇİYOR

19 Temmuz Salı Merkür Aslan burcuna geçerek 4 Ağustos’a dek bu burçta kalacak. İletişimin ana oyuncusu Merkür kelimeleri, zihnin işleyiş biçimini, iletişimin tonunu ve günlük etkileşimi anlatır. Aslan ise olayları dramatize etme, yaratılar, eğlence ve ben bilincini ifade eder. Bu iki göksel kombinasyonun etkisiyle  14 Ağustos’a dek iletişimde açıklık, yaratıcı fikirleri rahatça ifade etme, hızlı ve cesur davranışlar iletişimin tonu biçiminde karşımıza çıkacak.

GÜNEŞ PLUTO KARŞIT  “GÜCÜ TANRISALLAŞTIR-MA”

Etkilerin birkaç gün öncesinde hissetmeye başlayacağımız  Güneş Pluto karşıtlığı Çarşamba günü kesinleşiyor. Takıntılı bir benlik arzusu, gücü tanrısallaştırma, kendini ve etrafını sabote etme isteği, kontrol tutkusu, tahakküm etme arzusu, güç savaşları bu göksel pozisyonun etkileri. Bu poziyonu doğru kullanmak istiyorsanız bilincinizin derinlerinde değiştirmek istediğimiz ne var ise bu dönemde değiştirebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.

Psikoloji, psikiyatri, okült ve ezoterik çalışmalar yapanlar için bu göksel pozisyon oldukça etkilidir.

GÜNEŞ ASLAN BURCUNA GEÇİYOR

22 Temmuz Cuma günü Güneş bir aylık seyrine Aslan burcunda başlıyor. Aslan burcu birçok kültürde kahramanlık, güç, cesaret ve soyluluk kavramlarıyla birlikte anılmıştır. Parlamak ile bağlantılı altın, cesaret ile bağlantılı yürek kalp sözcükleri de Aslan’ı anlatan sözcüklerdir.

Güneş hakimiyetindeki Aslan burcu “ben” i ortaya koymak konusunda zorlanmaz. Yunan mitlerinde Apollon ile özdeşleştirdiğimiz Aslan süreci içerisinde gücü elimizde tutmak ve ben merkezli olmak arzusu içerisinde olacağımız zaman dilimleridir.

İçsel olarak kimliğimizi ortaya koymakta zorlanmayacağımız bu dönemde gereksiz riskler almamaya özen göstermeliyiz. Aslan burcu vücutta kalp, sırt ve dolaşım sistemiyle bağlantılıdır. Sırt ağrıları, dolaşım sistemi ve kalple ilgili sorunlarımız var ise bu bölgelere ekstra dikkat.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

MİNERVA EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: