1-7 AĞUSTOS HAFTASI, HAFTALIK GÖKSEL PUSULA

Sevgili Dostlar, Mutlu Haftalar,

Ağustos ayının ilk haftası itibariyle tıpkı Aslan mevsimi gibi etkileri oldukça sıcak diyebileceğimiz bir haftaya girmiş bulunmaktayız. Haftanın en önemli diyebileceğimiz göksel pozisyonları etkilerini aslında Dünya ve Türkiye genelinde hissetmeye başladığımız Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs kavuşumu bu hafta kesinleşiyor. Bunun yanında her türden iletişimi ve zihinsel faaliyetleri temsi eden Merkür 4 Ağustos itibariyle oldukça güçlü olduğu Başak burcuna geçiş yapıyor.

Etkilerini sert bir biçimde hafta ortasından itibaren deneyimleyeceğimiz Mars Satürn gerilimli görünümü hafta sonu kesinleşiyor.

İnanç, göremediklerinize inanmaktır. Bu inancın ödülü ise inandıklarımızı görmektir.

1 Ağustos Pazartesi Güneş Jüpiter uyumlu açısı kesinleşiyor. Bu göksel pozisyon artan enerji ve canlılık, uluslararası seyahatler, ufkunuzu geliştirecek eğitimler, yayıncılık ve yaratıcılık gerektiren projeler için ideal zaman dilimleridir.

Ateş burçlarında gerçekleşecek olan bu göksel pozsiyonun etkisiyle dikkat etmemiz gereken nokta fazlaca abartılı eğilimler ve gereksiz riskler olmalı. Mars Uranüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu sıra dışı gelişmeler ve şok edici birtakım gerçeklerle uğraşmamız gerektiğine işaret ediyor.

 İrade en büyük güçtür ve kontrol edemediğin irade seni kontrol eder.

Etkilerini bir süredir hissettiğimiz Uranüs Kuzey Ay Düğümü Mars kavuşumu bu hafta kesinleşiyor. Bu kavuşum sabit ve toprak grubu burçlardan biri olan Boğa’da gerçekleşiyor. Kaçınılmaz değişimlerin sarsıcı etkisiyle finansal konular, gıda kaynakları, toprağa dair konular, güvenlik meseleleri gündemimizde olacak.

Çatışma ve eylemin gezegeni Mars, sarsıntılar, radikal değişimlerin gezegeni Uranüs ile kitlesel olaylara işaret eden Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuyor. 

Uranüs’ün Mars ile birleşimi travmalar, şoklar, bozulmalar, sıra dışı olanı tetikleme eğilimindedir. İşin içine Kuzey Ay Düğümünü de dâhil ettiğimizde sözü edilen cümlelerin daha da konsantre, kitlesel ve kadersel dönüm noktaları biçiminde karşımıza çıkabileceğini ifade edebilirim.

Dünya genelinde yakıcı ölümcül sıcak hava dalgaları nedeniyle doğal afetler, kardiyovasküler yetmezlik, trafik, boğulma gibi kazalarda artışlar görülebilir.

Bankalar ve kripto para birimleri genel olarak finans piyasaları ile ilgili şok edici haberler alabiliriz. Bir emtianın, kriptonun ani bir biçimde yükselip sonrasında tüm değerini kaybetmesi, bir bankanın kurumun iflasını açıklaması bu dönemde ortaya çıkabilir.

Şiddetli rüzgârlar, endüstriyel felaketler, dengesiz iklim koşulları, uçak kazaları ve depremler tetiklenebilir.

Hâlihazırda varlığını hissettiğimiz tedarik zinciri sorunları, gıda kıtlığı, enflasyon, enerji sektöründeki küresel krizler, dengesiz iklim koşulları nedeniyle tarım ürünlerinin zarar görmesi, enerji kıtlığı, orman yangınları, iflas ve yolsuzluklar, kara para aklama ile ilgili ifşaatlar 22 Temmuz 15 Ağustos arası hızlı ve şok edici bir dalgayla artabilir.

Artan gıda arz sorunları ve genel olarak “arz ve talep” problemlerinin pik yapacağı bir dönem olabilir.

Kadın cinayetleri, şiddet mağduru kadınlara yönelik hassasiyetler bu dönemde daha çok gündeme gelebilir.

İç siyaset, politika ve muhalefet partileriyle ilgili önemli ve kısıtlayıcı bir gündem ortaya çıkabilir. Sosyal medya ile yeni ilgili birtakım düzenlemeler ortaya çıkabilir.

Kıyıda köşede bir avuç mutluluk biriktirmek

3 Ağustos Çarşamba Venüs ve Mars arasında uyumlu bir görünüm gerçekleşiyor. Bu göksel pozisyon karşı cinsle olan ilişkilerimiz, sanat, güzellik ve estetik bağlamında olumlu duygusal deneyimlere işaret ediyor. Mars eylem prensibini anlatır bu nedenle verdiğiniz kararlarda aktif olmanızı gerektirecek koşullar söz konusu olacak. Kişisel ve profesyonel ilişkilerinizde diplomasinin dilini rahatça kullanabilirsiniz. Venüs finansla bağlantılı bir gezegendir. Bu nedenle sevdiğiniz ve size keyif verecek harcamalar söz konusu olabilir.

Metotlu, verimli disiplinli düşünerek çalışma, ruh ve beden sağlığının, özgürlüğün temel şartıdır.

İletişim, zihinsel aktiviteler ve rasyonelik ifadelerini taşıyan Merkür 4 Ağustos’ta Başak burcuna geçiyor ve 26 Ağustos’a dek bu burçta seyahatine devam edecek.

Son birkaç haftadır Aslan burcundaki Merkür hayaller ve yaratıcılık ile ilgiliydi. Başak burcuna geçiş yapan Merkür ise hayatlar ve hayalleri gerçeğe dönüştürmek ile ilintilidir. Ortalama yılda bir kez gerçekleşen bu görünüm zihinsel yeteneklerimizi en üst potansiyelde kullanabileceğimiz zaman dilimlerine işaret ediyor. Yeni projelere odaklanmak, bitmemiş işleri tamamlamak, yapılması gereken organizasyonlar ve detay sabır gerektiren işleri çözebilmek için oldukça verimli olabileceğimiz bu geçişi 26 Ağustos’a dek gerçekleştirebiliriz.

Bu süreçte dikkat etmemiz gereken nokta Başak Merkür’ü zaman zaman detayların içinde kaybolabilir, bütünü görmekte zorlanabilir, fazlaca seçici ve eleştirel olabiliriz.

Merkür 15 Ağustos civar tarihlerde Ay Düğümleri ve Uranüs ile yumuşak bir açıda olacak. Parlak, yaratıcı fikirler nasıl ve ne yöne doğru ilerleyeceğimiz konusunda öncesinde fark edemediğimiz olguları görmemizi sağlayabilir.

Hayaller ütopya; hayatlar distopya

Hafta ortasından itibaren etkilerini hissetmeye başlayacağımız Venüs Neptün uyumlu görünümü ve Mars Satürn gerilimli görünümü 7 Ağustos Pazar kesinleşiyor.

Venüs Neptün romantizm, hayal kurma, rahatlama, sanatsal faaliyetler, artan hassasiyetler ile ilintilidir. Bu nedenle bu süreçte oldukça yaratıcı olabiliriz.

Aynı gün kesinleşen Mars Satürn gerilimi ise artan arzu ve ihtiyaçların, tutkuların ifadesinde bizi zorlayabilir.

Bu göksel görünüm engellenme, kısıtlanma, eylemlerin bloke edilmesi ile ilgilidir. Ancak hedeflere adım adım ilerleyerek hareket edersek mücadele ve hırs yeteneği verir.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Emine Gücek

Minerva Emine Gücek Akademi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: