TEKNO-TİRAN KOVA DOLUNAYI “ 12 AĞUSTOS” DEĞİŞİME  HAZIR MISINIZ? /Emine GÜCEK

Uranüs-Boğa- Finans Sistemleri-Teknoloji-Yapısal Reform -sözcük temalarına gark olmuşken inancın ve cesaretin güzel yüzlü adamı Che Guevara dizeleriyle başlamak istiyorum Kova dolunayına;

Kalk gidelim dostum!

Öcünü almak için haksızlıkların,

Asi yıldızlar parlasın alnımızda!

Yenemezsek ölürüz ne çıkar…

12 Ağustos 2022 Cuma, 04.35 te yenilikçi, asi, kolektif, ani, huzursuz devrimci, Kova burcunun 19 derece 21 dakikasında 2022 yılının son süper ayı dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay haritasını incelediğimizde;

Ay Satürn kavuşumu Uranüs, Mars ve Ay Düğümleriyle sabit bir Büyük Haç (Büyük Kare(Grand Cross) açı kalıbı oluşturuyor. Her burç bu dolunayı yoğun bir şekilde hissedecek olsa da en çok sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) 15 ile 23 dereceleri arasında kişisel gezegenleri olanları bir parça daha fazla etkileyecektir.

Büyük haç açı kalıbı tam anlamıyla kozmik çarpışma ve kırılma noktalarını anlatır ve öncü, sabit ya da değişken burçlarda gerçekleşen ender bir açı kalıbıdır. Kova dolunayı ile sabit burçlarda gerçekleşen bir büyük haç açı kalıbı olacak. 99 yaz aylarında da buna benzer bir açı kalıbına şahit olmuştuk. Bu açı kalıbının sabit burçlarda( Aslan, Kova, Boğa, Akrep) gerçekleşmesi güvenliğe dair konular, finansal kaynaklar, öz değerler, toprak ile ilgili konuları gündeme getirmekte.

Dolunayın Ay düğümleriyle açısı her şeyden önce var olan, olacak olan değişimlerin bireysel haritalarda ve kolektif düzlemde önemli ve geri dönülmez yol ayrımları olduğunu ifade etmekte.

Kova, Facebook, Twitter, Instagram, Reddit, You Tube, Tik Tok gibi sosyal ağlarla ilintilidir. Dolunay ile birlikte bu mecralardan yapılan viral dolaşımlar, siber zorbalıklar ve faşist sansürler vasıtasıyla dijital darbeler gerçekleşebilir.

Dijital içerikler yoluyla itibar suikastleri, siber zorbalık ve sızma faaliyetleri ile şok edici birtakım bilgilerle,  ifşaatlarla karşılaşabiliriz. Bu dolunayda kontrol bir tiranlık aracı olarak kullanılabilir.

Dolunay esnasında savaşın, devinimin, şiddetin kozmik temsilcisi Mars’ın kitleler, insan hakları, aykırılık tanımlamalarıyla ifade ettiğimiz ve etkilerini bir süredir hissettiğimiz Uranüs ile kavuşum pozisyonunda.

Kova dolunayının Satürn ile kavuşum ve Uranüs ile gerilimli açısı devinim mi yoksa değişim mi muhasebesini yaptıracak koşulları ortaya koymakta. Bu dolunay eski düzenin yıkıntıları üzerine yeni bir yapı inşa etmemiz istiyor.

Bu göksel kombinasyonla gelenek-gelecek, kolektivizm-bireysellik kutupsallığını güçlü bir şekilde hissedeceğimiz zaman dilimlerinde olacağız.

Yeni bilimsel keşifler, göksel fenomenler, kitlesel eylemler, teknoloji ve siber dünya ile ilgili şaşırtıcı birtakım gelişmelere şahit olabiliriz.

Kova enerjisi otokrasi ve statükoya isyan etmekle ilintilidir. Bu nedenle dünya genelinde geleceğe dair planların sarsıldığı ve tersi söz konusu olduğunda ise ( Satürn) gücünü set bir biçimde ortaya koyacağına işaret ediyor.

Daha fazla sivil huzursuzluk ve protesto, ayaklanma, kitle grevleri ve diğer işçi çatışmalarının patlamasını bekleyebiliriz.

Kitlesel yolsuzluklara karşı halk hareketleri, barışcıl ve insanı amaçlar doğrultusundaki hak arayışlarının provoke edilmesi, var olan kültürel-politik durumlara karşı daha fazla özgürlük sloganıyla harekete geçme eğilimi belirginleşecektir.

Dolunay esnasında aktif olan Mars Uranüs kavuşumu tam anlamıyla “volkanik patlama” dır. İster doğal ister insan eliyle ortaya çıksın bedensel, zihinsel, psikolojik ya da reel anlamda dünya genelinde yıkıcı patlamalar söz konusu olabilir.

Kova dolunayında Güneş Satürn karşıtlığı aktif. Kurulu düzeni temsil eden otoriter kişiler, siyasiler, yöneticiler ile ilgili çatışmalar gündemlerimizi belirleyebilir.

Bu dolunay özellikle kalp ve dolaşım sistemiyle bağlantılı sorunları olanların dikkat etmesi gerekir.

Ankara’ya göre çıkarılmış haritada dolunay esnasında Aslan burcu yükseliyor ve Venüs Asc üzerinde. Bunun anlamı liderler, sanatçılar, halkın gözü önünde olan kişiler ve siyasilerle bağlantılı konuların gündemde olacağına işaret ediyor.

Dolunay’ın yöneticisi Satürn’ün dolunayla kavuşumu ve retro hareketi geçmişte varolan konuların şimşek hızıyla yeniden gündemlerimize gelip adeta bir havai fişek gösterisine tanık olacağımızı anlatıyor.

Kova dolunayı Türkiye Cumhuriyetinin İletişim ağları, ülke içi bilgi ve haberler, her türlü yayın, komşu ülkelerle ilişkileri, hukuk mahkemeleri, uluslararası arenadaki ilişkiler ağı, nakliye ve deniz ticareti, din adamları ile ilgili noktalarında önemli kırılmaları gündeme getirmektedir.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

MİNERVA EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: