8-14 AĞUSTOS HAFTASI; HAFTALIK GÖKSEL PUSULA/Emine GÜCEK

“Hangi Kapının Zorlanmayacağını İdrak Etmek, İrade Felci Değil Kader Sırrıdır.”

Sevgili Dostlar, Mutlu Haftalar,

Aslan mevsiminin risklere açık, mert ve cömert enerjisinin olduğu zaman dilimleri olan Ağustos ayının ilk yarısı kaygan bir zeminde ilerlemenin güvensiz limanlarına işaret etse de bu süreçte yapmamız gereken yolunda gitmeyen işleri zorlamak ve değişime direnmek yerine esnek olabilmeyi başarabilmek.

Haftanın kozmik hava durumunu incelediğimizde Güneş’in Satürn ve Uranüs ile aldığı zorlayıcı pozisyonlar ve 12 Ağustos Kova burcunda gerçekleşecek dolunay, tutku ve cesaretle yaşam enerjimizi güçlendirmemiz ve özellikle medikal astrolojide kalp sağlığı ve dolaşım sorunlarına karşı dikkatli olmamız gereken bir haftaya işaret ediyor.

12 Ağustos Cuma Kova burcunda gerçekleşecek olan dolunayın etkilerini öncesinde detaylıca değerlendirdiğim yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 Aldığın Yara Işığın Sana Akacağı Yerdir

8 Ağustos Pazartesi Güneş Chiron yumuşak bir görünümde. Chiron Güneş’e dokunduğunda benlik duygumuz etkilenir. Bu göksel etkiyle kendimizi keşfetme yolculuğunda aldığımız yaraları dönüştürebilme gücüne sahibiz. Zihinsel bedensel mental rahatsızlıkların çözümünde alternatif şifa yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Aslolan Güce Sahip Olmak Değil; Onu Kontrol Edebilmektir

Salı günü Venüs Pluto sert bir görünümü kesinleşiyor. Finansın ve ilişkilerin evrensel temsilcisi Venüs’ün aldığı bu gerilimli görünüm güç oyunları, manipülasyon, takıntılar, duygusal güvensizlikler biçiminde karşımıza çıkabilir.

Zira Pluto şiddetli değişimlerin, ruhsal dönüşümün ve yenilenmenin gezegenidir.

İlişkileri kontrol etme, suç eğiliminde artış, boğucu bir sahiplenme dürtüsü özellikle kadınlara yönelik şiddet içeren davranışlar bu göksel etki altında olasıdır.

Duyguların ve dürtülerin eylemlerinizi ve davranışlarını etkilemesine izin vermek yerine sağlam sınırlar çizmek bu açı altında önemlidir.

Hangi Kapının Zorlanmayacağını İdrak Etmek, İrade Felci Değil; Kader Sırrıdır.

10 Ağustos Çarşamba Güneş Ay Düğümleri gerilimli görünümde. Kadersel etkileri ve yol ayrımlarını anlatan Akrep Boğa aksındaki Ay Düğümleri, Güneş ile gerilimli bir sabit t kare açı kalıbı kuruyor. Benlik ve egonun sarsılması, otorite-eril kimliklerle yaşanabilecek gerilimler ve bastırılmış korkuların yüzeye çıkması bizleri konfor alanlarımızdan çıkmaya zorlayacak. Değişime direnmeden neleri geride bırakmanız gerektiğinize karar vererek geleceğe doğru odaklanmamız gerekir.

Marj’ın Dışında Kalan Marjinal

Etkilerini hafta başından itibaren hissetmeye başlayacağımız Güneş Uranüs gerilimli pozisyonu 11 Ağustos Perşembe kesinleşiyor. Ani ve şaşırtıcı gelişmelerin olabileceği zaman dilimlerini anlatan bu göksel pozisyon kelimenin tam anlamıyla eksantrizmdir. Eksantrik kelimesi ilginç bir biçimde Latince bir sözcük olup merkezde olmayan, sınırda ve uçta anlamına gelir. Özetle bu göksel pozisyonun etkisiyle merkezde kalmaya özen göstermeliyiz.

Dikkatsiz davranışlardan,  tehlikeli makinelerle çalışmaktan, kalbi yoran faaliyetlerden, eril-otorite pozisyonundaki kişilerle yaşayabileceğiniz gerilimlerden uzak durmalısınız. Anilik efekti ve şaşırtıcı gelişmelerin yaşanabileceği bu gün kalp dolaşım sistemine dikkat.

Tanrıça Parlak Neon Işıklarında, Venüs Aslan Burcuna Geçiyor

11 Ağustos Perşembe bir süredir domestik Yengeç burcunda seyrine devam eden Venüs bilincin parlak şövalyesi Aslan burcuna geçerek 5 Eylül’e dek bu burçta olacak.

İkili ilişkilerde duygusal bir tonda olmaktan ziyade Aslan Venüs’ü için anahtar sözcük açıklıktır. Dolayısıyla bu geçiş, önümüzdeki birkaç hafta boyunca istek ve arzuları daha yüksel bir ses tonu ile ifade etmeye işarettir. Eğlence, estetik, değerler, arkadaşlıklar, spot ışıkları Aslan ve Venüs kombinasyonunu anlatan diğer ifadelerdir.

Hayal Et ve Geleceğin Resmini Çiz

12 Ağustos Cuma Mars Neptün yumuşak açıda. Sezgisel, sanatsal ve psişik hassasiyetlerin arttığı zaman dilimleridir. Yaratıları destekleyen bu göksel pozisyon özellikle tasarım ve sanatla uğraşanların hayal gücünü destekleyici bir etkiye sahiptir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise hayal dünyasında kaybolmadan hayalleri gerçeğe dönüştürmek olmalıdır.

Kozmik Daralma, Satürn Güneş Karşıt Açıda

14 Ağustos Pazar Güneş Satürn zorlayıcı bir görünümde. Harekete geçmekte zorlanma, kısıtlanma, engellenme ve fikirlerin hayata geçmesinde zorlayıcı faktörlerin olduğu Güneş Satürn karşıtlığı Pazar günü kesinleşiyor.

Bu göksel pozisyon onaylanma arzusu,  memnuniyetsizlik, otorite eril kimliklerle kutuplaşma, benlik duygusunun felç olması ve yaşam enerjisinin bloke olmasıyla ilintilidir. Güneş kalp ve kalp çakrasıyla bağlantılıdır. Bu nedenle kalbi yoran faaliyetlerden bu dönemde kaçınmalıyız.

Amaçlara giden yolda tıkanıklıklar, hayal kırıklıkları otoriter kimlikler tarafından engellenme hafta sonu gündemimizi oluşturabilir.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Minerva Emine Gücek Akademi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: