15-21 AĞUSTOS HAFTASI HAFTALIK GÖKSEL PUSULA/ Emine GÜCEK

Sevgili Dostlar, Mutlu Haftalar,

Aslan mevsiminin sonlarına doğru yaklaştığımız 15-21 Ağustos haftasının majör diyeceğimiz geçişi cumartesi aksiyon, dürtü, motivasyon, mücadele, özgür irade gibi kavramları anlatan Mars, retro dönemiyle birlikte 25 Mart 2023’e dek yani ortalama 7 ay seyahat edeceği İkizler burcuna geçiş yapıyor.

Geçtiğimiz haftanın etkileri sert Kova dolunayı sonrası nispeten daha yumuşak bir haftada olacağımız göksel pozisyonları değerlendirdiğimizde:

Gücün Dönüşümü “Mars Pluto”

Haftanın ilk yarısında etkili olacak Mars- Pluto yumuşak açısı Pazartesi kesinleşiyor. Uzun vadeli hedefler oluşturmak kendinizle ve çevrenizle ilgili değiştirmek, istediklerinizi fark ederek reformlar yapmak için gerekli gücü bu göksel etkiyle rahatça bulabilirsiniz. Bu süreçte derinlik içeren her türden konuyu araştırmak, ortak finansal kazanımlar, sigorta, miras gibi konularla ilgili sorunları enerjik ve yapıcı bir biçimde çözebilirsiniz. Fiziksel efor ve güç gerektiren konularda başarı sağlamak bu zaman dilimlerini değerlendirebilirsiniz.

Fikirleri Hayata Geçiriyoruz, Merkür Ay Düğümleri

Merkür Ay Düğümleri Uyumlu görünümünün aktif olacağı pazartesi fikirlerinizi paylaşma, ufkunuzu genişletecek yeni bilgiler öğrenme, iş ve ticari konularda yeni bağlantılar oluşturabilme, geçmişte var olan fikirlerinizi hayata geçirme ve sosyal bağlamada daha aktif olacağımız pozisyonlara işaret etmekte.

Düşüncenin Kuantum Sıçraması, Merkür Uranüs

Haftanın ilk yarısında etkilerini hissedeceğimiz Merkür Uranüs yumuşak açısı Salı günü kesinleşiyor.

Astrolojik bağlamda Merkür’ü her türlü iletişim, zihinsel faaliyetler, eğitim öğretim, yazılı ve sözlü anlaşmalar, bilgi aktarımı, kısa yolculuklar, analiz ve detay yeteneği gibi kelimelerle ifade ederiz. Astrolojik haritalarımızda iyi konumlanmış bir Merkür zihinsel faaliyetlerimiz ve iletişimimizde bize destek sağlayacaktır. Merkür’ün Uranüs ile kurmuş olduğu yumuşak açı egzantrik, parlak bir zihin, sıra dışı düşünceler, fikirlerin ışık hızıyla parlaması etkilerini ortaya çıkarıyor. Radikal fikirlere açık olduğumuz bu zaman diliminde zihnimiz yeni olasılıklara açık olacak ve var olan sorunlara yeni çözümler bulabilme noktasında destekleniyoruz.

Bardağın Dolu Tarafını Görmek, Venüs Jüpiter

18 Ağustos Perşembe haftanın en şanslı diyebileceğimiz göksel görünümü Aslan burcundaki Venüs ile Koç burcunda geri hareketine devam eden Jüpiter arasında üçgen açı aktifleşiyor. Her iki gezegende Astrolojik bağlamda iyicil etkileri ile bilinir ve bu gezegenlerin destekleyici etkisiyle yaratıcılık, ilham, sosyal etkinlikler, neşe güven ve iyimserlik temalarını rahatça hayatımıza entegre edebileceğiz. Pozitif bakış ise var olan sorunları çözmek için ideal zaman dilimlerindeyiz. Dikkat etmemiz gereken nokta ise her tür aşırılık içeren eğilim olmalı.

Dil Kılıçtan Keskindir, Mars İkizler Burcuna Geçiyor

20 Ağustos Cumartesi Mars oldukça uzun bir süre transitte olacağı İkizler burcuna geçiş yapıyor. Mars retro süreciyle birlikte 7 ay yani  25 Mart 2023’e dek bu burçta kalacak.  29 Ekim 2022 ile 13 Ocak 2023 tarihleri arasında ise İkizler burcunda geri harekette olacak.

Astrolojik anlamıyla Mars irade gücümüzü, eyleme geçme şeklimizi, dayanıklılığımızı, tutkularımızı, hırslarımızı, olaylar-kişiler karşısında göstermiş olduğumuz ani dürtüsel tepkilerimizi, özgür irademizi ve cesaretimizi ifade eder. Doğum haritalarımızda iyi konumlanmış ve güçlü bir Mars’a sahipsek harekete geçme ve kendimizi var kılabilecek cesareti gösterme enerjisiyle desteklenmiş oluruz. Genel anlamda ise kesici, delici aletler, ateş, yangın, başkaldırı, askerler, komutanlar, cerrahlar ve salgın hastalıklar Mars yönetimindedir.

Mars İkizler sürecinde bilgi akışı, iletişim, sözcükler başrolde olacak. Temel anlamıyla entelektüel uyarım Mars İkizleri tanımlayan cümledir. Sözü edilen zaman diliminde sözcüklere, iletişime, fikirsel çatışmalara karşı dikkat etmemiz gerekir.

Dünya genelinde siber saldırılar, gazeteciler, iletişim bilişim ağlarına dair haberler daha çok gündemde olacak. Sosyal ağlardaki mesajlar hızlı bir biçimde öne çıkıp viral hale gelebilir.

Mars İkizler sürecini sağlıklı bir biçimde değerlendirmek istiyorsak sözcüklerin gücünü akıllıca kullanmalıyız.

Zihinsel  Kaos, Merkür Neptün

Hafta ortasından itibaren etkilerini hissedeceğimiz Merkür Neptün karşıt görünümü 21 Ağustos Cuma kesinleşiyor. Bu göksel pozisyon canlı yaratıcı bir hayal gücü verir ancak yakın ilişkilerde hayal kırıklığı, iletişimde yanılsamalar, fikirsel dağınıklık, yanlış bilgi, kafa karışıklığı, aldatma, aldatılma temalarına dikkat etmemiz gerektiğine işaret ediyor.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

MİNERVA EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: