20 NİSAN GÜNEŞ TUTULMASI;  YOL DA, YOLCU DA, MENZİL DE SENSİN/Emine Gücek

Arzu ile kader arasındaki ayrımı yapma zamanımızın geldiğini ifade zamanın şafağındayız. Zira zaman 20 Nisan’da gerçekleşecek olan Güneş tutulmasıyla eski bilindik yollardan yürümenin artık imkânsızlığını fısıldıyor.

Bu tutulma size özgürlük vadediyor. Ancak bu özgürlük geniş yollardan yürüdüğünüz bir sürüyle değil; cesaretle, dürüstlükle kazanabileceğiniz dar kapıdan yürüyerek alabileceğiniz bir özgürlük.

Nobel ödüllü Fransız yazar Andre Gide’e göre “Dar Kapı” bir ahlaki fedakârlık sorunu.

İsa Peygamber  “Dar kapıdan girin. Çünkü yıkıma götüren kapı geniş ve yol enlidir. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır.”

Yeni bir hayata yol açmak için bir şeyleri bırakma temasını yoğun bir şekilde vurgulayan bu tutulma aslında neyi bırakmaya,  nelerden gönüllü olarak feragat etmeye hazır olduğumuzu test ediyor.

Konfor alanından çıkabildiğimiz müddetçe her şey hayalle başlar, sözle şekillenir eylemle vücuda bürünür ve en görkemli yolculuklar bir adım ile başlar.

20 Nisan’da gerçekleşecek olan Güneş tutulması yoğun bir dönüşüm temasını içinde barındırırken, eski yöntemlerin artık işe yaramadığını, bazıları içinizi acıtsa da bir şeyleri bırakarak büyümenin muazzam gücünü fark edeceksiniz.

Bu tutulmayla sizi koşullu bir biçimde tutan ve iyi gelmeyen ne varsa kökünü kazıyarak özgürleşebileceğinizi bilmelisiniz.  Tutulmanın gerçekleştiği burç Koç.

Koç yüzü yönetir ve “yüz” leşmeyi.

Koç karanlıktayken bencil olmakla ilgilidir.

Aydınlığa çıktığında ise “ben” olmakla.

Bütün bunlarla yüzleşmeye hazır mısın?

Neyi geride bırakmak istiyorsan buna siz karar vermelisiniz, başkaları değil.

Bu tutulma seni güçlü bir yeniden doğuma davet ediyor.

Bu güçlü kozmik enerji,  yıkım olmadan yaratılışın olmayacağını,  bunların ise madalyonun iki yüzü olduğunu akılda tutmaya davet ediyor.

Az Bilinen Yol’dan Gitmek; Tutulma Kuzey Düğüm Etrafında Gerçekleşiyor.

Tutulmalar Güney ya da Kuzey Ay düğümü etrafında gerçekleşir ve bu pozisyon tutulmaya dair birtakım bilgiler verir. Kuzey Ay düğümü etrafında gerçekleşen olan bu tutulma bilinmeyene doğru ilerleme, yeni yollar keşfetme ve amacımıza uyan değerleri(Boğa) benimsemeye davet ediyor. Zira şunu unutmamamız gerekir; düne ve bugüne dair her şey yıkılabilir, ancak gelecek sabittir ve seni bekler. Geleceğin malzemesini bugün ile yoğurup şekillendirmektir aslolan.

Bitişlerin Gücü;  Tutulma Anaretik  29 Derecede Gerçekleşiyor

Güneş tutulması Anaretik derece olarak adlandırılan Koç burcunun son derecesinde gerçekleşiyor. 29 dereceler Mars ve Satürn doğasında kabul edilir ve derece tayfının sonunda olduğu için son noktaya ulaşmak anlamına gelir, kontrolsüz enerjiyi ve odaklanmış bir güç portalını anlatır ve zorlayıcıdır.

Anaretik derece adını verdiğimiz bu derecede bulunan gezegen ve anlattığı konular bir döngünün bittiğini, artık elimizden gelen bir şeyin olmadığını, umutsuzluklar ve kadersel koşullarla anlatılır.

Bunun yanında bu gezegen hayatımızda oldukça kontrolsüz bir güç ve mücadele sembolü haline gelebilir. Her durumda 29 derecede bulunan gezegenin üzerinde(Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn) dikkatle durmak gerekir.  ( Kaynak Gnostik Astroloji ve Kozmik Şifa)

Özetle şu anda yeni bir döngüye başlamadan evvel mevcut döngüyü kapatmanız ve öğrendiğiniz dersler hayatınıza entegre etmeniz gerekiyor.

20 Nisan Güneş Tutulmasına Dair Astrolojik Göstergeler

Güneş tutulmaları esnasında Güneş’in ışığı engellenir ve ezoterik bağlamda bizden aslında kendi bilincimize(bilinç=güneş) ışık tutmamız istenir. Tutulmalar bu nedenle çoğu kez yeni bir anlayış ve kavrayışı da beraberinde getirir.

Bu tutulma 5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasıyla geçmiş benliklerimizin katmanlarını duygusal olarak dönüştürerek Anka misali simyasal  doğuşa zemin hazırlayacak.

Bunun yanında 19 Mayıs Boğa yeniayı ile yakın tarihlerde, Mars güneş tutulması derecesiyle kare açı yaptığında tutulma etkilerin aktif hale getirebilir.

20 Nisan’daki Güneş Tutulması, Koç burcunda 2023’ten 2025’e kadar gerçekleşecek olan Koç ve Terazi ekseninin ilk tutulmasıdır.  

Bu tutulma nadir görülen Hibrit Güneş tutulmasıdır, yani tam tutulma olarak başlar ve halka şekline dönüşür.

Her bir tutulmanın bir Saros serisi ve Astrolojik bir olay örgüsü vardır. 20 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 2004 yılı tutulmalarına benzer olsa da aynı temalara sahip değildir. Zira 2004 yılındaki tutulmalar 119 numaralı Saros serisi (29°Koç) ve 131 numaralı (14°Akrep) Saros serisinde gerçekleşirken; 2023 yılındaki tutulmalar 129 (29°Koç) ve 141 (14°Akrep) serisinde gerçekleşiyor.

Bu tutulmanın aynası yani Anticion’u 00° Başak’ta. Ankara’ya göre çıkarılmış haritada yükselenin Anticion’u 7 derece Aslan’da. Buna göre Astrolojik haritalarınızda 00 ile 2.00 derece aralığında Başak burcunda ve 15.00 ile 17.00 derece Aslan burcunda kişisel gezegenleriniz varsa anormal diyebileceğimiz durumları tetikleyebilir.

Güneş Tutulması ve Türkiye’ye Etkileri

Aşağıda Ankara’ya göre çıkarılmış haritada 20 Nisan 2023 saat 07.12’ de gerçekleşecek olan tutulma an haritasını görmektesiniz. Türkiye saatiyle 04.34’te başlayacak olan tam tutulma 07.16’da gerçekleşecek ve 09.59 da tutulma sona erecek.

Koç burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma liderler, tanınmış kişiler, askerler, savaş, terörist saldırılar, endüstriyel anlaşmazlıklar, grevler, çatışmalar ve muhalif güçleri temsil eder.

Tutulma Türkiye Cumhuriyetinin yönetim, hükümet partisi, parlamento, meclis ve yasama organlarını, sivil toplum kuruluşlarını ilgilendiren noktalarda sert, geri dönülmez ve radikal birtakım kararları gündeme getirebilir.

Tutulma haritasında 12. Ev de kümelenmiş gezegenlerin 12. Ev alanında konumlandığını görüyoruz. Bu ev alanı gizli olan şeyler, hastaneler, hapishaneler, casusluk ve terör faaliyetleri, iltica merkezleri, gizli topluluklar ile ilgilidir.

Bunun yanında bu tutulma Türkiye Cumhuriyetinin Astrolojik haritasında hapsedilmeyi temsil eden 12. Ev ve halkı temsi eden Ay’ı tetikleyecek. Dolayısıyla ekonomik ya da var olan başka sorunlar halk içindeki huzursuzluğu daha da yüzeye çıkarabilir.

Tutulma esnasında tutulma yöneticisi Mars, “out of bounds” yani sınır dışı. Anlamı; fütürsuz cesaret! Geleneksel(yengeç) olana aykırı davranışlar ve düşülebilecek zorlu pozisyonları anlatmakta.

Tutulma esnasında Venüs de out of bounds, anlamı her türden ilişkide skandal, sarsıcı gelişmeler.

Tutulma yöneticisi Mars Yengeç burcunda konumlanmış ve Sirius ile kavuşum pozisyonunda. Sirius ile ilgili detaylı bilgi için “İsis’in Gizemli Yıldızı Sirius” isimli makalemi linki tıklayarak okuyabilirsiniz.

Mars’ın Sirus ile Yengeç burcunda ve 3. Ev alanındaki etkileşimi ülke güvenliği ve yakın komşularımızla ilişkilerde hırs, agresyon ve saldırganlık eğilimine karşı dikkat etmemiz gerektiğini ifade etmekte. İletişim araçları, toplu taşıma, internet ağları, yollar, köprüler, otomobiller ve birtakım kazalar gündeme gelebilir.

Yükselen yöneticisi Venüs Aldeberan ile kavuşum poziyonu ülkece dürüstlükten ödün vermememiz gerektiğine işaret etmektedir.

Tutulma esnasında Merkür durağana yakın pozisyonda. Bunun anlamı kafa karışıklığı yaratan durumlara işaret ediyor

Güneş tutulmasının Astro kartografik hatlarını incelediğimizde Asc Uranüs ve Mc Pluton hattının aktif olduğunu görüyoruz. Bu hatların kesiştiği nokta ise Akdeniz yakınlarındadır. Dolayısıyla sonbahar tutulmalarına dek bu bölgede sismik hareketlenmeler görülebilir. Aşağıda 20 Nisan 2023’te gerçekleşecek Güneş tutulmasının Astro Kartografik haritasını görmektesiniz.

Ne Yapmalı?

Durumunuz ne olursa olsun, cesaretinizi ve neyin önemli olduğu konusunda farkındalığınızı koruyun.

Unutmayın gerçek sizi önce kızdıracak sonra ise özgür kılacak, kaçtığınızı sandığınız her yerde kendinize çarparsınız

Her anlamda gücün zirvede olduğu bu tutulmada geçmişi bırakmaya hazır olanlar için muazzam bir geleceğin olduğunu unutmayın. Kaderini belirleyen bazen seçtiklerin değil; vazgeçtiklerindir.

Kapanan her kapı yeni bir yolculuğun varma, olma hikâyesini de içinde barındırır, bunu unutmadan hareket edin.

Sizden esirgenen şeyleri saplantı haline getirmeyin! Acele etmeyin veya düşüncesizce kararlar vermeyin.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

EMİNE GÜCEK

MİNERVA EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: