20 OCAK 2021; URANÜS’ÜN SATÜRN İLE RÖVANŞINA HAZIR MIYIZ?/ FİGEN TOKTAŞ

7 Ocak 2021 tarihinde Mars gezegeni Boğa burcuna geçiyor.4 Mart 2021 gününe kadar Mars, Boğa’da kalacak. 20 Ocak günü de (Mars-Boğa) (Uranüs-Boğa) kavuşum yapacaklar. Satürn ve Jüpiter ile ciddi bir kare açıları olacak. 4 Mart günü Mars Boğa burcundan ayrılıp; İkizler burcuna geçecek.

      Bildiğiniz gibi Uranüs gezegeni de 2018 yılından beri Boğa burcunda,  2026 yılına kadar da Uranüs Boğa burcunda kalacak. Değişim ve reformların gezegeni Uranüs her bir burçta 7 yıl kalarak turunu, tamamlar.

      Uranüs; özgürlük, değişim, ilerleme, aydınlanma, teknoloji, yeni buluşlar, uzay bilimleri gibi konuları ifade ederken; öngörülemez ve yıkıcı durumları, yer hareketlerini, ani kazaları, sürprizleri, ayrılıkları, internet ve elektrikle ilgili konuları da gündeme taşır.

      Uranüs; radikal kişileri, feministleri, reformist kişileri, dâhileri, teröristleri, isyancıları, pilot ve astronotları da temsil eder.

       Medikal astrolojide ise ,sempatik sinir sistemini, ani oluşan deformasyon ve mutasyonları, şok sonucu ortaya çıkan sağlık sorunlarını, kalp krizlerini ve aniden ortaya çıkan tümörleri de ifade eder.

       Gelelim Mars gezegenine; Mars gezegeni, mücadele, savaş, yangın, açık düşmanlıklar, askerler, şiddet ve öfkeyi ifade ederken; cerrahları, kimyagerleri, erkek kardeşleri, diktatörleri, sporcuları, girişimcileri, ordu ve polisi temsil eder.

     Mars, medikal astrolojide ise; ateşli hastalıklar,yanıklar,kesikler,ameliyatlar,kırmızı kan hücreleri ve kasları ifade eder.

       Uranüs ve Mars’ın Boğa’da olması ise Boğa burcunun temsil ettiği; bankaları, müzisyenleri, toprağı, tohum ve seraları, lüks ürünleri, halktan alınan vergileri, alım gücünü, likiditeyi, yatırımcıları ve ulusal güvenliğimizi gündeme taşır.Boğa yer kabuğuyla ilintili olduğu için doğal afetleri, madenleri, depremleri de tetikleyebilir.

         Boğa burcu medikal astrolojide ,boğaz, ense, troit bezi, hormon dengesizlikleri ve fazla yemekten kaynaklanan kiloyu, damar ve dolaşım rahatsızlıklarını temsil eder.

         Boğa, sabit bir burç olduğu için de tutulmalar esnasında etkileri ağır ve uzun süreli olur.

         20 ocak tarihinde bu iki malefik gezegen, Mars ve Uranüs’ün (Satürn-Jüpiter) ile kare açıları, halkın reform isteğini, otoriter yapıların baskılarına karşı çıkan halk ayaklanmalarını tetikleyeecktir. Ayrıca kitlesel hareketleri, ekonomik daralmaları, yer sarsıntılarını, insanların sağlık sorunlarını gündeme taşırken ,Jüpiter ile birlikte olmaları; olayları genişletip büyütebilir.

FİGEN  TOKTAŞ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: