AKREP DOLUNAYI DÖNÜŞÜME HAZIR MISINIZ?/FİGEN TOKTAŞ

27 Nisan 2021 sabahı 06: 31  de Akrep Burucunun 7 derecesinde  gerçekleşecek olan bu dolunay, dönüşümü işaret ediyor. Kişisel olarak dolunay, hangi ev alanlarınızda gerçekleşiyorsa o evin konularını gündeminize taşıyacaktır. Bireyin doğum anındaki haritasında her burç bir evi temsil eder. Haritalar yorumlanırken; yükselen yani ASC olarak adlandırılan ev ile başlanır. Bu yüzden sadece Güneş burcumuzu bilmemiz yeterli değildir. Dolunay hangi ev alanınızda gerçekleştiğini bilmeniz için doğum saatinizi de bilmeniz gerekmektedir. Yaşam alanlarımızın her birini temsil eden evlerimizin hangisinde dolunay gerçekleşiyor ise o alanda bitişler, tamamlanmalar yaşarız. Dolunaylar tamamlanma enerjileri taşır. Yeni ayda ektiğimiz tohumları hasat ederiz. Ayrıca Dolunay etkisi yeni aya kadar devam eder. Dolunay sonrası kapanma evresiyle ay fazlarını tamamlar.

Bu Akrep Dolunayı duygusal anlamda özgürleşme arzusunun çok olacağı ani, şok edici duygusal reaksiyonlara ve tepkilere de dikkat edilmesi gereken bir dolunay. Duygusal kırılmalara açık olabilir, dengeyi sağlamakta zorlanabiliriz.

Ev aile, vatan konularında gerilimler yaşayabilir, bu konulara daha hassasiyetle yaklaşabiliriz.

Mars Yengeç burcunda bunları hatırlatacak bizlere, mücadelemiz bu alanlar olacak. Sabit fikirli olmak ve inatçı tavırlar içerisine girmek bu dönemde ilişkilere zarar verebilir. Esnek olmayı başarabilenler bu süreçten şifa görebilir. Değişime direnmek yerine, ona ayak uydurmak, belki de bu dönemde yapacağımız en akıllıca olanıdır.

Akrep Dolunay’ından gerilimli etkiler alacak olan burçlar; Aslan, Kova, Boğa ve Akrep iken Yengeç ve Oğlak’lar daha olumlu etkiler alabilir.

Sağlık konularında bireysel anlamda dikkat etmemiz gereken bir dönem.

Akrep Burcu üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklara dikkat çeker. Ayrıca boyun ve boğaz bölgesiyle ilgili potansiyel rahatsızlıklar var ise daha dikkatli olunması gereken bir sürece işaret etmekte.

Siyasi anlamda güç çekişmelerinin ve manipülasyonların olabileceği, parlamento ve meclis yapısıyla ilgili şok edici haberler alabiliriz. Ülkemizdeki halk kahramanları, halkın sevdiği kişiler, sanatçılar konusunda da önemli ve ani haberler gündemimize gelebilir.

Bu dolunayda Astroloji ve Feng Shui bilgilerimi harmanladığımda, bu iki kadim bilgi ateş elementinin olduğu yıllarda, genellikle ülke halkı keyifli, eğlenceli, mutlu ve coşkuluyken, ekonomi canlı ve hareketli olur, yatırımlar artar, piyasalarda para akışı hızlı olur, alım satım gücü artar. Ama ateş elementinin olmadığı dönemlerde ekonomi çok zora girer, insanlar keyifsiz ve coşkusuz olurlar. İŞTE ŞİMDİ O DÖNEMDEYİZ!!!!

Akrep dolunayında ateş elementinin olmayışı, Güneş, Venüs, Merkür ve Uranüs’ün sabit Boğa Burcunda olması sert etkiler yaratacaktır. Satürn’ün, Türkiye’nin 8. evinden geçiyor olması da özellikle kripto paralarda, borsada, ortak kazanımlarda iniş çıkışların olacağını ve ekonomik olarak ülkemizin zor bir dönemden geçeceğini işaret ediyor. Ayrıca son günlere damgasını vuran kripto para skandalı da Akrep Dolunay enerjisine girdiğimizi gösteriyor.   Borç, alacak verecek, krediler konusunda dikkatli olmakta fayda var.

Bu dolunayda Boğa ve Akrep vurgusunun fazlaca olması nedeniyle genel olarak sismik hareketlenmelerin de dünya genelinde tetikelenbileceğine işaret ediyor. Türkiye’nin 5.evinde ve Güneş’imizin üzerinde gerçekleşen dolunay, 11.ev alanlarına da vurgu yapacak. Yani 5-11 aksı. Keyifler, çocuklar, sahne sanatçıları, gelecek umutlar, sosyalleşme ve parlemento ile ilgili konuları gündeme getirecektir.

Bırakmak istediğiniz ne varsa bırakın bu etkisi ve dönüşüm gücü yüksek Akrep Dolunayı’nda. Yüklerinizden arının…

AY, IŞIĞIYLA SELAMLASIN SİZİ…

SAĞLIKLA KALIN/ FİGEN TOKTAŞ

EMİNE GÜCEK ASTROLOJİ AKADEMİSİ/MİNERVA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: