10 HAZİRAN 2021 GÜNEŞ TUTULMASI; DEĞİŞİME HAZIR MISIN?

Astrolojik bağlamda tutulmalar köklü değişimler ve yeni yapılanmalar için yenilenme zamanlarına işaret eder. Genellikle yılda dört kez gerçekleşen tutulmalar antik dönem halkları tarafından genellikle doğal afetler, yönetici pozisyonundaki kişilerin durumu ve halkı derinden etkileyen olaylarla ilişkilendirilmiştir. Tutulmanın bireysel bağlamda etkilerini ise Astrolojik haritalarımızda gerçekleşeceği ev alanı ve tutulmanın haritalarımızda tetiklemiş olduğu gezegenlerin pozisyonuyla görebiliriz.

10 Haziran 2021 tarihinde ve İkizler burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Halkalı Güneş tutulması Rusya, Kuzey Avrupa, Kuzey Asya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinden gözlemlenebilecek. Sözü edilen ülkelerde mevsim normallerinin dışında hava hareketleri gözlemlenebilir ve doğal afetler tetiklenebilir.

Tutulmanın İkizler burcunda gerçekleşecek olması hayatımızda değişken temaları öne çıkarmakla birlikte bilgi, iletişim ve sosyal ağlara işaret etmektedir.

Tutulma esnasında tutulmanın yönetici gezegeni Merkür olup, an haritasında tutulma Neptün ile gerilimli açıda ve Mars’ın Yengeç burcunun son derecesinde anereta olması dikkat çekici. Mars’ın Yengeç pozisyonu ve anereta derecesi ülkemizin güvenlik ve toprak bütünlüğü ile ilgili öne çıkan kontrolsüz birtakım gelişmelerine işaret etmektedir.

10 Haziran’da gerçekleşecek olan bu tutulma ülkemizin 12. Ev alanını hareketlendirmektedir.   Dünya Astrolojisinde 12. Ev hapishaneler, suçlular, casuslar, ülke içinde ve dışındaki gizli düşmanlıklar, hastaneler, iltica merkezleri, gizli topluluklar ve gizli dini faaliyetleri temsil eder. Sözü edilen başlıklarda halihazırda da etkilerini hissettiğimiz önemli değişimlere tanık olacağımızı ifade edebiliriz.  İkinci dekanda gerçekleşiyor olması ise korsan yayıncılık, hırsızlık, bilgi ya da veri hırsızlıkları yüzeye çıkaracaktır. Transitte Satürn’ün ülkemizin 8. Ev alanından geçiyor olması gizli ve kriminal faaliyetleri açığa çıkarmakla birlikte ekonomik anlamda da kriz yaratabilecek olguların tetikleyicisi olarak karşımıza çıkmakta.  

Tutulma yöneticisi olan Merkür’ün geri harekette olması gazeteler, yayıncılar, ülkenin iletişim ve telekomünikasyonu ilgilendiren konularında gizlenmiş olan birtakım kavramların açığa çıkmasını sağlayacaktır.  

Yılın en sert tutulması diyebileceğimiz bu tutulma haritalarımızda etki ettiği alanla tüm burçları etkilemekle birlikte birincil olarak İkizler, Yay, Yengeç ve Oğlak burçlarının hayatlarında köklü değişimleri ve yeni başlangıçları cesaretle kabul etmenin sorumluluğuna işaret etmektedir.

YILDIZLARIN DÜŞLEDİKLERİNİZİ GERÇEK KILMASI DİLEĞİYLE

EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Figen TOKTAŞ

Belgin KAYHAN

Selin ÖZORHAN

Emine GÜCEK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: