GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA ÖZÜMÜZE ŞİFA OLMAYA GELSİN /Eda SAVAŞ

21 Haziranda Güneş Yengeç burcuna geçti ve bir ay kadar hayatlarımızda Yengeç burcu temaları ön plana çıkacak. Yengeç burcu beslemek, büyütmek, korumak, anlamak, empati kurmak duyguları ile daha çok aile, ev ve vatanla ilgilidir. Her zaman söylediğimiz gibi bir madalyonun farklı iki yüzü misali bu enerjileri olumlu kullanmak da olumsuz kullanmak da bizlerin elinde. Kendi irademiz ile olumlu tarafı seçmediğimiz sürece bizlere güzel enerjilerin dönmesini bekleyemeyiz. Bu yüzden şu an burada hep beraber gökteki enerjilerin farkında olmayı ve olumlu taraflarını sağlıklı şekilde deneyimlemeyi seçiyoruz.

Yengeç burcu ile bizler kan bağı olsa da olmasa da bağ kurabilmeyi, ait hissedebilmeyi, kendimizi ve sevdiklerimizi korumayı, büyümeyi ve büyütmeyi, maddi manevi beslemeyi, desteklemeyi, sarıp sarmalamayı deneyimliyoruz.

Şimdi bir aylık süreçte bu enerjiyi sağlıklı kullanabilmek için neler yapabiliriz bir konuşalım.

*Ailemizle ve sevdiklerimizle hoşça vakit geçirecek ufak da olsa toplantılar ayarlayabiliriz. Mars Aslan burcunda seyrettiği için keyifli aktiviteler yapma isteğimiz bize bu konuda destek olacaktır. Atalarımızı anarak, geçmişi yad ederek, eski aile albümlerini açarak nostaljik zamanlar da geçirebiliriz.

*Kendimizi ve etrafımızı hem duygusal hem fiziksel anlamda doyurmak için güzel fırsatlar yakalayabiliriz. İç dünyasına yönelmek, duygularıyla daha çok temas etmek isteyenler bu zaman dilimini değerlendirebilirler. Hissettiğimiz duyguları kabul etme ve büyüme-ilerleme zamanı.

*Balık burcundaki Jüpiter ile Güneş arasındaki üçgen açı dolayısıyla duygularımızı abartma, alınganlık etme, içe kapanma eğilimimiz olabilir. Bu akışı daha sağlıklı deneyimleyebilmek için duygularımızı daha faydalı işlere yansıtmak uygun olacaktır. Yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım eli uzatmak, maddi ve manevi destek vermek, sokak hayvanlarını korumak ve beslemek gibi etrafı da doyuracak eylemlerde bulunabiliriz.

*Hoşumuza gitmeyen bir durum veya olayla karşılaşırsak, içinde bulunduğumuz koşulların değişmesi gerekirse bu süreçte kabuğumuza çekilip kendimizi yeniden güvende hissetme ihtiyacımız her zamankinden daha fazla olabilir. Endişelerimiz su yüzüne çıkabilir. Duygularımıza kendimizi kapatırsak melankolik bir ruh haline bürünmemiz kaçınılmaz olacaktır. Yeterince farkında olunan her durumla başa çıkma gücümüz vardır. Bu yüzden kaçmak ve saklanmak yerine duygularımızla yüzleşmek ve soruna takılı kalmadan çözüm arayışına girmek doğru davranış olacaktır.

*Bizimle aynı fikirde olanlara kendimizi daha yakın hissedebiliriz. Yengeç burcu enerjisinin bu noktada olumsuz yansıması tutucu davranmak ve farklı fikirde olanları dışlamak olacaktır. Farklı düşüncelerin fikir dünyamızı zenginleştirmesine izin vermek enerjiyi olumlu çalıştırmanın en güzel yollarından biri olacaktır.

*Bu süreçte sevgi ve şefkat göstermeye önce kendimizden başlayabiliriz. Çoğu zaman eleştiri oklarını en acımasız şekilde kendimize çeviriyoruz. Dolayısıyla anlayışa, şefkat ve merhamete en çok yine kendimiz ihtiyaç duyuyoruz. Doğru soru “Bunun ne kadar farkındayız?”. Kendimizden esirgediğimiz hoşgörüyü başkalarına ne kadar da bonkör şekilde gösteriyoruz. Güneş Yengeç burcunda seyrini tamamlayana kadar yolculuğumuz içten dışa olsun. Özümüze, köklerimize ve atalarımıza, içimizdeki çocuğa, aile bireylerimize, etrafımızdaki insanlara, en son da bütüne sevgi, anlayış ve şefkat duygularını gösterelim.

Farkındalık getirmesi ve şifaya ihtiyaca olanlara ulaşması dileğiyle…

Eda SAVAŞ

EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: