19 KASIM AY TUTULMASI VE ETKİLERİ/Eda SAVAŞ

19 Kasım 2021’de Boğa burcunun 27 derecesinde bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Etkilerini bugünlerden itibaren çoktan görmeye başladık. Tutulma haritasında öncü bir burç olan Oğlak burcunun yükselmesi klasik astrologlar tarafından tutulma etkilerinin 3 ay süreceği şeklinde yorumlanmıştır. Önümüzdeki 3 aylık süreçte en yoğun şekilde olmakla birlikte 2022’de gündemimizde olacak olan konuları gösterir.

Oğlak burcu devlet ve bilim otoritelerini, yönetimi, toplum düzenini, mevcut sistemleri anlatır. Devlet adamları, yaşlılar, salgın hastalıklar, ölüm oranı, çiftçiler, toprak sahipleri, bilim insanları, devlet cenazeleri ve kamu üzüntüsünü anlatan Satürn, yükselen yöneticisi, 1.evde gündemimizde olacakları veriyor. Satürn’ün Uranüs ile zorlayıcı açısı siyasi gerginlikler, salgınlar, depremler ve binaların sarsılması çökmesi gibi konuların bizi bir müddet daha zorlayacağını gösteriyor. Bu konularla ilgili ani gelişebilecek gündemlere hazırlıklı olmalıyız. Uranüs her türlü mevcut sistemi şiddetli bir şekilde sarsmaya ve değişime hazırlamaya devam ediyor. Aynı zamanda Mars ile karşıt açıda; bu pozisyon birtakım ayaklanma ve isyanlar olma ihtimalini destekler durumda. Mars’ın 9.evdeki yerleşimi terör saldırıları, ülkeyi zayıflatma çabaları ve askeri savunma gerektirecek durumların yabancı uyruklu kişilerden gelebileceğini anlatmakta. Tepe noktasında Akrep burcuna yerleşmiş bir Güneş Merkür kavuşumu görüyoruz. Merkür çocukları, sanatçıları anlatan 5.evi ve hastalıklarla kayıpları anlatan 8.evi yönetmekte. Özellikle çocukları ve gençleri etkileyen bir hastalık ve kayıplar önümüzdeki süreçte yoğun bir şekilde söz konusu olabilir.

11. ve 2.evin yöneticisi olan Jüpiter uluslararası finansal konuları ve ticareti, eğitim öğretimle ilgili konuları, öğrencileri, üniversiteleri, profesörleri, din adamlarını, hukukçuları ve yasaları, medyayı, tanınmış yazarları ve yayıncıları konuşacağımızı anlatıyor.

Akrep burcunda yerleşmiş ve aynı zamanda 3.evin de yöneticisi olan Mars, Güneş’in ve Merkür’ün de sahibi. Uranüs ile olan açısı medyada ve halk ile olan iletişimde halktan gizlenen bazı konuların şok edecek şekilde ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Güneşin ışığı gizli saklı kalmış bilgileri ve anlaşmaları aydınlatıp açığa çıkarabilir.

Boğa burcunda yerleşmiş olan Ay, dikkatimizi en çok vereceğimiz konuların fiziksel ihtiyaçlarımız ve maddi konular olacağını gösteriyor. Halkın gittikçe düşen alım gücü, gelir gider dengesi ve kendimizi güvende hissetme ihtiyacı bir süre daha bizleri meşgul edecek gibi görünüyor. Ay’ın 4.evde yerleşmiş olması ise vatan toprakları içerisinde kendimizi güvencede hissetme ihtiyacımızı öne çıkarıyor.  4.ev yöneticisi Venüs 12.evdeki konumu ve Mars ile Plütodan aldığı rahat açılar ile sanki sıkıştırılmış gibi. İhtiyaç duyduğumuz emniyet hissini bulamayabilir, eril enerji tarafından bastırılan, kıstırılan, zarar gören kadınları duyabiliriz. Muhalif kişiler, kapalı kapılar ardında susturulmaya ve bastırılmaya çalışılabilir. Halkın genel sağlık durumu ve çalışma koşulları konuşulmaya devam edecek. Ayrıca diplomatik ve finansal ilişkiler de pek istediğimiz gibi gitmeyebilir. Ay’ın Boğa burcunda 3.dekanda tutulması yılanları ve sürüngenleri işaret eder. 13 Kasım’da Mısır’ın Asvan şehrinde toz fırtınası ve şiddetli yağışlar oldu. Yılanlar ve akrepler yuvaları suyla dolduğu için caddelere ve evlere girdiler. Zehirlenen kişi sayısının en az 450, ölen kişi sayısının 3 olduğu belirtildi. İklim değişikliklerinin beklenmedik sonuçlarını ve böyle haberleri daha çok göreceğiz gibi. Tedbirli ve dikkatli geçirmemiz gereken bir sene olacağa benziyor.

Umut ve Kolaylıkla…

Eda SAVAŞ

EMİNE GÜCEK ASTROLOJİ AKADEMİSİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: