2022 ve 2023 DÖNEMİ AY DÜĞÜMLERİ TÜRKİYE VE DÜNYA-1 / Emine GÜCEK

EKONOMİ- AHLAK & ETİK-PARA

“Ölçü” anlamına gelir Arapçada “Kader”.

Kaderin hükmünü anlatır bir nevi Ay Düğümleri ve Ay.

Tam da bu nedenle Kamer yani AY suresinde “Şüphesiz biz her şeyi bir ÖLÇÜYE göre yarattık, der ilahi olan.

19 Ocak 2022 ve 17 Temmuz 2023 zaman aralığında Ay Düğümleri Akrep Boğa aksında olacak ve yeni bir döngüye başlıyoruz. Tutulmalar, Ay düğümleri etrafında gerçekleşir ve yaşamlarımızda ihmal ettiğimiz görmezden geldiğimiz alanlarla bizleri hesaplaşmaya zorlar.

2022 Temmuz sonu ve Ağustos ayı ilk haftalarında Kuzey Ay düğümünün Uranüs ile dansı, para piyasalarıyla ilintili keskin virajların yanında çevre ve iklim değişikliği ile bağlantılı önemli olaylara işaret edecektir. Kuzey Ay Düğümünün Uranüs ile yapmış olduğu gerilimli açılar global ölçekte finans piyasalarıyla ilgili sarsıcı krizleri ve ticareti baskılayan faktörleri anlatır.

Artan dünya nüfusunu gıda güvenlik ve ihtiyacını sağlamak adına geleneksel çiftçilik uygulamalarının yerini daha radikal diyebileceğimiz bir çiftçilik anlayışı olan dikey çiftliklere bırakma adımları hızlanabilir.

Gastronomik devrim diyebileceğimiz, protein kaynağı olarak böceklerin kullanımı, böcek çiftliklerinin artması, yiyeceklerin sıvı bir formda tüketilmesinin  (yemeğini iç) yaygınlaşmasına şahit olabiliriz. Gıda endüstrisinde yıllarca bozulmadan kalabilen gıdalar (pizza, hamburger vb) yaygınlaşabilir.

Küresel ısınmayla birlikte toplam buharlaşma miktarı yüzde 15 artmasıyla birlikte atmosferdeki ekstra su, Katrina düzeyinde dev kasırgalar ve mega kar ve su fırtınalarını artırabilir. Alçak liman şehirleri ve ada ülkeleri tamamen denizin altında kaybolma riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Yiyecek kıtlığı veya aşırı fiyat artışlarına bağlı olarak birtakım protestolar ortaya çıkabilir.

İklim değişikliği ve nüfus artışına bağlı olarak yeni bilimsel teknolojiler ortaya çıkabilir, iklim değişikliğinin negatif etkilerini önleyebilmek adına okyanuslardaki karbondioksit oranını düşüren temizleyen mini robotlar üretilebilir.

Derin devlet, organize suç örgütleri yasadışı istihbarat ağları, bürokratik ve oligarşik yargı kavramları ana başlıkları daha fazla gündemimizde yer alabilir.

Gelişmiş birçok ülke esrar kullanımını yasal hale getirerek esrar kullanımını normalleştirebilir ve uyuşturucu kullanımında dramatik bir artış gözlemlenebilir.

Üreme sorunları ve hakları ile ilgili aktivizm ve protestolar gündemimizde daha çok yer alabilir.

Yasal suçlar ve hırsızlık gibi olayların önlenmesinde nesnenin içine gömülmüş akıl yani; Internet Of Things kısaca IoT, nesnelerin interneti yaygınlaşacak.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: