4 ARALIK 2021 GÜNEŞ TUTULMASI YARGI MAKAMININ GÖKSEL EJDERİ DRAGON “BİN LADİN” –LADON & Emine GÜCEK

4 Aralık Cumartesi geçekleşecek olan Güneş Tutulması, İkizler Yay hattındaki son tutulma olup Güney Ay düğümü etrafında 12 derece Yay burcunda gerçekleşecektir. Bu eksendeki son tutulma olduğu için son 2020 Mayıs Ay’ından itibaren yaşadıklarımızın finali ve bir dönemin kapanışı olarak da değerlendirilebilir.

Tutulma haritasına baktığımda ilginç sabit yıldız etkileşimlerinin olduğunu ifade edebilirim. Bunlarda biri Ejderha takımyıldızının yani yargı makamını koruyan göksel ejderin gözündeki ALWAİD sabit yıldızı.

Dracula efsanelerinin de etimolojik kökeni Dragon takımyıldızı ile ilgilidir.

Kabalistik felsefe ve Tarotta bu kart majör arkananın 13. Kartı olan ölüm kartı ve İbrani alfabesinin 13. Harfi olan Mem’e işaret eder.

Bir başka ilginç nokta ise Ejderha takımyıldızındaki Ejderin adı Ladon yani “Ladin”dir. “ Usame Bin Ladin’in yani Ladon’un 11 Eylül 2001’de gerçekleştimiş olduğu saldırıda bu yıldız göklerde dönüşümün acımasızlığın gezegeni Pluto ile etkileşimde olmasıdır.

Bu yıldız Satürn Mars doğasında olup yıkıcı, analitik bir zihin, suç eğilimi, kalpsizlik, zina, maden kaynakları, nehirler, şiddet ve hava kirliliği ile ifade edilir. Medikal Astrolojide ise vücudun sol tarafıyla birlikte, bedenimizde adeta bir yılan biçiminde yükselen omurgayı, 2.omur ve 6. Bel omurgasını anlatır. Sözünü ettiğimiz bu konular gündemimizi işgal etmeye devam edecektir.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Emine GÜCEK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: