4 ARALIK 2021 GÜNEŞ TUTULMASI; ARTIK GERİDE BIRAKMA ZAMANI /EDA SAVAŞ


4 Aralık’ta Yay burcunun 12 derecesinde Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tam tutulma etkilerin daha yoğun hissedilmesi demek. Etkilerinin 6 ay süreceğine inanılır yani 2022’nin ilk yarısında gündemimizde neler olacağını gösterir. 2.dekanda olması büyükbaş hayvan hastalıklarının ve ölümlerinin yaşanabileceğini, hayvancılık sektörünün daralabileceğini gösteriyor. Yapay et çalışmalarını ve böcekler üzerinden elde edilecek alternatif protein kaynaklarını düşünürsek bu durum bir geçiş aşaması yaratabilir. Tutulma haritasında Oğlak burcu yükselmekte; var olan sistemler, yöneticiler, otorite figürleri, tarımsal konuların odak noktamız olacağını anlatır. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn 1.evde ve Uranüs ile zorlayıcı bir kare açısı bulunmakta. Bu açı Ay tutulması haritasında da bulunmaktaydı. Bir sebepten kısıtlamaların yeniden uygulanması mümkün. Deprem riskini yeniden akla getiren bir açı. Yönetim ve sistemler ile ilgili ani ve şaşırtıcı olaylar gelişebilir. Bir takım ayaklanmalar yaşanabilir. Geleneksel ile yenilikçi olan sistemler birbirine kafa tutuyor. Kurallar ile özgürlükçülük çatışıyor.

Tutulma Yay burcundaki Merkür ile de kavuşumda. Uzaktan eğitimler ile ilgili yeni başlangıçlar, akademik eğitimler ve akademisyenler, yazarlar, gazeteciler, medya ve basın, uluslararası ticari meseleler, gençler ve çocukları ilgilendiren durumlar söz konusu olabilir. Merkür yanık pozisyonda ve zararda, bir de Arachne ile kavuşumda. Arachne’nin örümcek ve dokuma ile ilgili bir mitolojik öyküsü vardır. Örümcek ağı : Spider WEB. Web eşittir internet. Ayrıca entrika ve karışıklık yaratılmasını anlatır. Diğer göstergelerin anlamlarını da harmanladığımızda belki de Pandoranın kutusu açılacak ve gizli kalmış bilgiler açığa çıkacaktır. Zira haritanın tepe noktasında Pandora bulunmakta. Kafa karıştırıcı bilgilerin yayılması ve bilgi akışının yoğunlaşması konusunda yine de tedbirli olmalıyız çünkü kasten bilgi kirliliği yaratılabilir. Yay burcunun gölge yönüyle fanatik söylemler ve eğilimler görebiliriz. Dini ve felsefi konulara daha çok eğilebiliriz. Yay burcu yabancı yerleri anlattığı için uluslararası bilgiler ve haberler hepimizi etkileyebilir. Ayrıca ticari faaliyetlerin çok daha yoğun bir şekilde internet aracılığı ile sağlanacağını söylemek de mümkün.

Pluto ile kavuşumda olan Venüs finansal krizleri ve dönüşümleri anlatıyor. Ki tutulmalar etkilerini öncesinde göstermeye başlar. Yaşamaya başladığımız ekonomik sıkıntılar bir süre daha devam edip ardından ekonomik bir dönüşümü getirebilir. Ayrıca 9.evi de temsil eden Venüs Icarus asteroidi ile de kavuşumda. 9.ev gökyüzü, hava, hak ve hukuk ile ilgilidir. Bu göstergeler uçak kazalarına veya havadan gelebilecek zararlara işaret ediyor olabilir. Icarus aynı zamanda sınırları aşmak, akışı hızlandırmak, coşkuya kapılıp hata yapmak anlamlarını da barındırır. Kadınlar(venüs) olarak hakkımızı ararken kanatlanıp uçabilir, sınırları ve kısıtlamaları aşabiliriz. Pluto yanmak ve küllerinden yeniden doğmak olgusu ile anılır. Plutonun burada dönüşüm enerjisini kullanabilir ve haklarımızı arayabiliriz. Dikkat edeceğimiz nokta ise hata yapmak istemiyorsak coşkuya kapılıp acele etmemeli, emin adımlarla ve sabırla ilerlemeliyiz. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri yine gündemimizi çok meşgul edeceğe benziyor. Bunlarla ilgili sırlar ortaya dökülebilir, kadınlar hakkını aramak için daha fazla harekete geçebilir. Akrep burcundaki Mars tutulma yöneticisi Jüpitere kare açı yapmakta. Tutulma etkileri konusunda eyleme geçmekte zorlanabileceğimizi, kafa karıştırıcı bilgilerle hızlı hareket edebileceğimizi, bu konularda mücadele etmemiz gerekebileceğini anlatır. Hata yapma payımızı hesaba katmalı; duyduğumuz, okuduğumuz, gördüğümüz şeyler karşısında önce sağlama yapmalı ve emin olmalıyız.

Tutulmanın Türkiye haritası üzerindeki etkilerine baktığımızda tutulma 6.evde gerçekleşiyor. Sağlık sektörü, sağlık çalışanları, işçiler,memurlar, sendikalar ve evcil hayvanlar ile ilgili yeni düzenlemeler ve başlangıçlar olabilir. Tutulma yöneticisi Jüpiter 9.eve düşmekte; bu konularla ilgili yurtdışı ile bağlantılı etkiler, üniversiteleri de ilgilendiren konular, yasal düzenlemeler ve yeni haklar söz konusu olabilir. 

Uranüs ve ay düğümlerinin tutulma ile olan etkileşim sebebiyle yönetimi, yakın komşuları ve yabancı ülkelerle olan ilişkilerimizi ve ithalat-ihracatı bağlayan şaşırtıcı durumlar gelişebilir. Gizli düşmanlıkların, hastaneler ve ilaçlar ile ilgili konuların açığa çıkışına şahit olabiliriz.

Tarih olarak yılbaşı civarında bütün bu konularla ilgili gündemler bir anda gelişebilir.

Güneşin hepimizi aydınlatması dileğiyle …

Eda SAVAŞ

EMİNE GÜCEK AKADEMİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: