25-31 TEMMUZ HAFTASI HAFTALIK GÖKSEL PUSULA

Sevgili Dostlar, Mutlu Haftalar

Önemli göksel pozisyonların gerçekleşeceği Temmuz ay’ının en kritik haftasına girmiş bulunmaktayız. Sözlerimiz ve eylemlerimizde dürtüsel olmaktan kaçınmamız gereken zaman dilimlerindeyiz.

Haftanın kozmik hava durumunu genel olarak değerlendirdiğimizde; hafta boyunca etkilerini hissedeceğimiz Aslan burcunda gerçekleşecek yeni ay ile Kuzey Ay Düğümü Uranüs Mars üçlü kavuşumun kesinleşeceği göksel pozisyonlar bireysel ve kolektif bağlamda dikkat etmemiz gereken bir süreçte olduğumuzun işaretlerini vermekte.

31 Temmuz 2022 tarihinde Boğa burcunun 18 derecesinde Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs’ün başrolde olduğu üçlü ve ender diyebileceğimiz bir kavuşum gerçekleşiyor. Bu kavuşuma Kova burcundaki Satürn gerilimli bir açıda olacak.

 Bu kavuşumun Türkiye ve Dünya genelinde etkilerini detaylıca değerlendirdiğim ve öncesinde yazmış olduğum yazımı aşağıdaki linkten okumanızı öneririm.

Her Türlü Aşırılığa, Mübalağaya, İfrat ve Tefrite Dikkat

25 Temmuz Pazartesi Venüs Jüpiter gerilimli görünümü aktifleşiyor. Astrolojik bağlamda Venüs ve Jüpiter benefik yani iyicil gezegenler olarak bilinir. Ancak bu gezegenlerin gerilimli açıları her türden aşırılık ile birlikte, tembellik, erteleme eğilimi, rahatlık, fazlaca finansal harcama, ilişkilerde sınır koyamama, tensel ve bedensel zevklerde ölçüsüzlük ana başlıklarına dikkat etmemiz gerektiğine işaret ediyor.

Kalem Aklın Kılıcı Değil; Dilidir, İletişime Dikkat

Haftanın ilk yarısında etkilerini hissedeceğimiz Merkür Mars gerilimli görünümü 26 Temmuz Salı kesinleşiyor. Bu göksel gerilim sözlü ve yazılı iletişimde anlaşmazlıklar, trafikte araç kullanımı, sabırsızlık, acelecilik, iletişim kazaları, uygun olmayan ticari anlaşmalar ve zihinsel ajitasyona dikkat etmemiz gerektiğine işaret ediyor. Bu dönemde zihnimiz her zamandan daha aktif olabilir. Bu göksel görünümü olumlu değerlendirmek istiyorsak özellikle eğitim ve öğrenme ile ilgili konularda ciddi bir çaba ile hızlı bir şekilde yol alabiliriz.

Kelimeler Güçlüdür, Söz Büyüdür ve Vücut Bulur

27 Temmuz Çarşamba Chiron Merkür uyumlu açısı kesinleşiyor. Kendimizi ve başkalarını iyileştirebilmek için sesi, düşünceleri, kelimeleri ve dili şifa amaçlı kullanabilir, kelimelerin ardındaki anlam ve gücü bütüncül bir bakışla sentezleyerek kendimize ve çevremize olan bakış açımızı değiştirebiliriz. Her bir kelimenin dalga boyutunda evrene yayılarak fiziksel ve ruhsal bağlamda bize geri döndüğünü unutmamamız gerekir.

Geri Dön ve İki Kez Düşün; Jüpiter Retro

Genişleme prensibini temsil eden Jüpiter 28 Temmuz 2022’de Koç burcunun 8 derecesinde geri hareketine başlıyor. 23 Kasım 2022’ ye dek sürecek bu dönem felsefi ve ruhsal büyümemizi, inanç sistemlerimizi ve ideolojilerimizin sınırlarını keşfedeceğimiz zamana işaret etmektedir.

Jüpiter Astrolojide genişleme, şans( bazen şanssızlık)büyüme, aşırılıklar ile ilgili konulara işaret eder. Jüpiter’in gerileme döneminde gerçekçi olmayan amaçlar hedefler belirlemekten ziyade var olan koşulları yeniden gözlemlemek ve değerlendirebilmek ideal zaman dilimleridir.

28 Temmuz Aslan Burcunda Yeni Ay

Yeni Ay astrolojik olarak Güneş ve Ay’ın burçlar kuşağında aynı derecede ve aynı burç içerisinde kavuşmasıdır. Yeni Ay yenilenme, yeniden inşa etme ve ortalama 28 günlük bir süreç içerisinde bulunduğu ev ve burç konumuna göre başlangıç enerjisi olarak kabul edilir

Yeni Ay’lar gelecek adına ekilen bir tohum gibidir. Bu başlangıç enerjisi doğru bir biçimde kanalize edildiğinde geleceğe yönelik atmış olduğumuz adımlardır ve bu adımların sonuçlarının karşımıza çıkması 14 gün sonra yani Dolunay evresiyle gerçekleşir.

Aslan Yeni Ay’ı Jüpiter’den destek alıyor ve yeni ay esnasında Mars Uranüs kavuşuma doğru gidiyor. Beklenmedik ani birtakım değişimler haberler alabiliriz. Kişisel anlamda kendimizi ifade etme ihtiyacımızın daha fazla olduğu bu dönemde açık fikirli ve esnek olmamız gerektiğine işaret ediyor.

Aslan burcu ünlüler, sporcular, sahne toplumda göz önünde olan kişiler ile ilgili önemli bazı gelişmeler gündeme gelebilir. Yönetim ve devletle ilgili dikkat çeken sanatçılar, çocuklar, sahneye ve eğlenceye yönelik şahsiyetler daha sık gündemde olabilir.

Ağustos’un ilk yarısında etkilerini belirgin bir şekilde gözlemleyeceğimiz bu görünümü ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde finans piyasası ve güvenlik güçlerine dair ulusal harcamalar yatırım, hisse senedi gibi ekonomik konularla bağlantılı yeni birtakım düzenlemeler, yasalar gündeme gelebilir.

Ekonomiye dair yeni tedbirler ve önlemlerin alınması söz konusu. Ekonomik yapılanmayla bağlantılı ani ve uzun süreli sonuçları olacak birtakım yeni başlangıçlar ortaya çıkabilir.

Ekonomi alanında, özellikle diplomasi ve dış ilişkilerden kaynaklanan kriz çıkarabilecek endişe yaratabilecek temalar gündeme gelebilir.

Gemileri Yak-MA, Merkür Uranüs Kare

Etkilerini hafta ortasından itibaren hissetmeye başlayacağımız Merkür Uranüs gerilimli görünümü 29 Temmuz Cuma kesinleşiyor. Bu dönem spontan kararlar vermekten kaçınmalıyız. Orijinal fikirlerle rutinin dışına çıkmak isteyeceğimiz bu göksel etki altında özellikle gerilim, endişe, iletişim kazaları, beklenmeyen birtakım olaylar planlarımızı değiştirmek için bizi zorlayabilir.

Yıldızların Düşledikleriniz Gerçek Kılması Dileğiyle

Emine Gücek

Minerva Emine Gücek Akademi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: