2022 EYLÜL AY’I, AYLIK GÖKSEL PUSULA, HASAT MEVSİMİNE HAZIR MISINIZ?

1 Eylül Perşembe Mars Jüpiter Altmışlık

Eylül ayının ilk haftasına Mars Jüpiter yumuşak açısının inisiyatif alabilmekte bizleri destekleyen ve motive eden etkileriyle merhaba diyoruz. Bu göksel görünüm inançlarımız ve isteklerimiz adına savaşabilme, mücadele edebilme, eğitim öğretim, yurtdışı yayıncılık gibi alanlarda birkaç gün bizleri destekleyecek.

3 Eylül Cumartesi Merkür Jüpiter Karşıt

3 Eylül Cumartesi kesinleşecek olan Merkür Jüpiter gerilimli pozisyonu fikirsel, zihinsel bağlamda her türlü aşırılık ve fanatizmden uzak durmamız gerektiğine işaret etmektedir. Bu göksel etki altında artan iyimserlikle abartılı davranışlardan, tutamayacağımız sözleri vermekten kaçınmalıyız. Yapabileceğimizden daha fazlasına evet demememiz gerekiyor.

5 Eylül Pazartesi Venüs Başak Burcuna Geçiyor.

Venüs ortalama 3 haftadır Aslan burcunda olan yolculuğunu tamamlayarak 5 Eylül Pazartesi itibariyle Başak burcuna geçiyor ve 29 Eylül’e de bu burçta seyahat edecek.

Venüs genel anlamıyla sanat, eğlence, estetik, moda, sosyalleşme, diplomasi, estetik, finans kurumları, genç kadınları, para piyasaları ve emtia gibi finansal kaynakları anlatır.

Venüs’ün Aslan burcunda olduğu dönemlerde neşe, eğlence, tutku, canlılık gibi kavramlar ön plandayken toprak enerjili Başak burcuna geçen Venüs pratiklik, mantık, somut değerler üretme, seçicilik, mükemmeliyetçilik, standartları daha yüksek tutma eğilimindedir. Dolayısıyla 5 Eylül-29 Eylül arasında ikili ilişkilerde aşırı seçici, eleştirel ve mükemmeliyetçi olmak yerine üretim odaklı olmaya dikkat etmeliyiz.

Venüs Başak transiti sürecinde aldığı görünümleri değerlendirecek olursak:

16 Eylül Cuma, Venüs Mars ile gerilimli bir görünümde olacak. Sözü edilen civar tarihlerde öfke, agresyon, sözcüklerin gücünü silah olarak kullanma, dürtüsellik, aşırı eleştirellik ve öfke kontrolüne dikkat etmeliyiz.

17 Eylül Cumartesi Venüs’ün Ay Düğümleri ile yumuşak görünümü ilişkilerde kadersel bağlantılar kurabileceğimize işaret ediyor. Ancak aynı gün Güneş Neptün gerilimli görünümü her türden yanılgı, kayı, kafa karışıklığı yaratabilir, temkinli olmalıyız.

20 Eylül Salı günü Venüs’ün Uranüs ile kesinleşen yumuşak açısı ilişkilerde heyecan ve özgürleşme arzusu, sıra dışı ilişkiler yaşama istek ve ihtiyacına işaret ediyor. Venüs finansın evrensel temsilcisidir bu nedenle bu dönemde para piyasaları, hisse senedi ve emtialarda dalgalanmalar görülebilir.

24 Eylül Cumartesi Venüs Neptün karşıt açısı kesinleşiyor. Bu göksel pozisyon özellikle sanatsal faaliyetlerle ilgilenenler için yaratıcılığı destekleyici etkilere sahiptir. Ancak 24 Eylül civar tarihlerde hâlihazırda olan ilişkilerimizde daha kontrollü bir iletişim yaklaşımıyla hareket etmeli, bu dönemde hayatımıza girecek olan kişilerle olan iş ve ortaklık ilişkilerimizde daha dikkatli olmalıyız. Venüs-Neptün zorlayıcı görünümünün bu etkisini yönsüzlük, karmaşa, aldanma ve aldatılma, var olan ilişki modellerimizi idealize etmek yerine estetik ya da sanatsal herhangi bir konu üzerine odaklanabilir ve bu enerjiyi bizden daha büyük olana ilahi olana yöneltebileceğimiz meditasyon, yoga gibi içsel farkındalığımızı geliştirebileceğimiz noktalara doğru kanalize edebiliriz.

Aşk hayatımızda yaşayabileceğimiz birtakım hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmalıyız. Sahte ve yanıltıcı ilişkilerin sarhoşluğu içerisinde bulabiliriz kendimizi. Aldanma aldatılma ya da karşımızdaki kişiyi idealize etme eğilimine karşı dikkatli olmalıyız.

Venüs finans ile de bağlantılı bir gezegendir, bu nedenle finansal konularda attığımız adımlara dikkat etmeliyiz gereksiz harcamalar, sonrasında hiç beğenmeyeceğimiz giysi ev aksesuarı gibi harcamalara Neptün ün etkisiyle aldanmamalıyız.

26 Eylül Pazartesi Venüs, tutku ve derinliğin gezegeni Pluto ile yumuşak görünümde ve geri hareketteki Merkür ile kavuşumda olacak. İlişkilerimizde geçmişten getirdiğimiz problemleri konuşarak çözebilmek ve ilişkilerimizi dönüştürebilmek adına bizleri destekleyecek.

10 Eylül Cumartesi Balık Burcunda Dolunay

10 Eylül’de Balık burcunun 17 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşır ve bu nedenle 27 Ağustos civar tarihlerde atmış olduğumuz adımların sonuçlarını bu dönemde gözlemeyebiliriz. Balık dolunayı sürecinde birkaç gün evrensel, kucaklayıcı, birleştirici, duyarlı ve her zamandan daha hayalci bir enerjiye sahip oluruz. Bu süreçte zihnimizi toparlamakta zorlanabilir ve dikkat dağınıklığı yaşayabiliriz. Başkalarının hislerine her zamandan daha hassas olacağımız bu dolunayda mistik birtakım durumlar yaşayabiliriz.

Dolunay an haritasında Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlıyor, dolayısıyla ilişkilerde kafa karışıklığı yaşayabilir,  karar vermekte ve yön tayin etmekte zorlanabiliriz.

Balık dolunayı Uranüs ve Ay Düğümleriyle olumlu bir etkileşimde olacak. Bu nedenle geçmişle bağlantılı attığımız adımların ve girişimlerin heyecan verici, şaşırtıcı etkilerine tanık olabileceğimizin sinyallerini veriyor.

10 Eylül Cumartesi Merkür Gerilemesi Başlıyor.

İletişi, hız, bilgi akışı enformasyon gibi kelimelerle ifade ettiğimiz Merkür 10 Eylül Cumartesi Merkür önce Terazi sonrasında ise Başak burcunda gerilemesine başlıyor ve 3 Ekim Pazartesi retro hareketini tamamlıyor.

Merkür her yıl 3 ya da 4 kez gerileme dönemine girer ve ortalama 3 hafta boyunca geri harekette olduğu dönemde düşünüş şekli, iletişim, bilişim, elektronik cihazlar, veri akışı gibi alanlarda kaotik ve sinir bozucu pürüzleri ortaya çıkarabilir.

Merkür gerileme döneminde zihnimiz bulanıklaşabilir ve özellikle Terazi burcunda geri harekette olduğu dönmede ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularında net bir zihin yapısına sahip olamayabiliriz.

19 Eylül Pazartesi retro pozisyondaki Jüpiter ile de karşıt açı gerçekleştirdiği zaman dilimlerinde verdiğimiz kararlarda aşırılıklara dikkat etmemiz konusunda bizi uyarıyor.

23 Eylül Cuma 2022 Güneş Terazi Burcuna Geçiyor.

Güneş’in Terazi burcunda olduğu dönemde ilişkilerde barış, uyum ve düzeni sağlayabilmek adına fazlaca efor sarf edeceğiz. Çünkü Terazi’nin anahtar sözcüğü tıpkı sembolündeki Terazi’de olduğu gibi “ denge” kelimesidir. Öncü bir burç olması nedeniyle yeni fikirler başlatmak ve yaratıcılık Terazi’nin öne çıkan iki özelliğidir.

İlişkilerimizde dengeyi yakalayabilmek adına daha fazla efor sarf edeceğimiz süreç içerisinde alışveriş yapmak, kendimizi ve çevremizi güzelleştirme arzusu, yaşamın naif ve estetik zevklerinden keyif almak ana başlıklarımız olarak karşımıza çıkmakta.

Kişiler arasında arabuluculuk yapmak, değerli olanı seçmek ve kararlarımızı net bir biçimde verebilmek bu dönemde önemlidir. Çünkü kararsızlık eğilimi bu dönemde görülebilir. Psikolojik boyutta Terazi’yi değerlendirdiğimizde iyi bir arabulucudur. Ancak Terazi burcunun gölge tarafı olan inisiyatif almakta zorlanma, kararsızlık eğilimlerine dikkat etmeliyiz.

26 Eylül Pazartesi Terazi Burcunda Yeni Ay Gerçekleşiyor.

26 Eylül Pazartesi Terazi burcunun 2 derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor.  Yeni ay ın yöneticisi Venüs an haritasında geri hareketteki Merkür ile kavuşum pozisyonunda olacak.  Bu yeni ay civarında ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı gözden geçirmek isteyebiliriz. Dikkat etmemiz gereken nokta ise var olan soruları eleştirel olmadan yapıcı bir biçimde çözmeye çalışmak olmalı. Zira dolunay haritasında Neptün’ün aktif ve Merkür’ün geri harekette olması alacağımız her türlü kararda yanılgı efektine açığız ve sonrasında bu kararları tekrar gözden geçirmek durumunda kalabiliriz.

Yıldızların Düşlediklerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

EMİNE GÜCEK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: