SATÜRN BALIK INGRESS HARİTA 2023-2026 YILLARI TÜRKİYE -1

Merhabalar Sevgili Dostlarım,

Dünya Astrolojisinde gelecek öngörümünde kullanılan klasik ve modern teknikler vardır. Transit, progres, profeksiyon, Güneş Ingress ve Güneş dönüşü tekniği, Firdaria tekniği, tutulmalar örnek verebileceğim yöntemlerdir.

Satürn Balık geçişinin küresel, bireysel ve ülkemizle ilgili olası etkilerini diğer teknikleri de kullanarak önümüzdeki günlerde birkaç bölüm halinde sizler için kaleme alacağım.

Ancak birinci bölüm olarak kaleme aldığım bu yazıda sizlere Satürn’ün Balık burcuna geçişinin, Türkiye Cumhuriyetini bekleyen olası Astrolojik etkilerini Klasik Astrolojinin gezegen ıngress adını verdiğimiz tekniğiyle yorumlayacağım.

Satürn 7 Mart 2023 itibariyle Balık burcuna geçiyor ve bir sonraki geçişi 2052 yılında olacak.

2023 yılı kitlesel ve bireysel anlamda insanlığı büyük değişim ve dönüşümlerin başlangıcına işaret eden majör gezegen geçişlerine şahit olacağımız bir yıl.

Bu gezegen geçişlerini sıralayacak olursam;

7 Mart 2023 ile 14 Şubat 2026 yılları arasında Satürn ortalama iki buçuk yıllık seyahatine başlayacağı Balık burcuna

23 Mart 2023 ile 19 Ocak 2044 yılları arasında Plüton ortalama 20 yıl kalacağı Kova burcuna

16 Mayıs 2023 ile 26 Mayıs 2024 zaman aralığında Jüpiter ortalama 1 yıl kalacağı Boğa burcuna geçiş yapıyor.

Ülkeler Astrolojisinde kullandığımız öngörüm tekniklerinden biri de o ülkenin başkenti esas alınarak çıkarılan haritalarda ilgili gezegenin burca geçiş anını yorumlamaktır demiştim. Bu haritalara ıngress haritalar adını verilir. Zira bir gezegenin bir burca geçiş yaptığı geçmişteki yıllara baktığımızda, her bir yılda bu etkinin farklı çalıştığını görebiliriz. Bu nedenle o yıllarda gezegenin çalışma prensibini ve doğasını doğru yorumlayabilmek adına ıngress haritaları önemserim.

Aşağıda ülkemizin başkenti Ankara esas alınarak çıkarılan 7 Mart 2023 ile 14 Şubat 2026 tarihleri arasında geçerli olacak Satürn’ün Balık burcuna geçiş an haritasını( Satürn Ingress) görmektesiniz.

Haritadaki en dikkat çekici noktalar, an haritasında Başak burcunda bir dolunayın gerçekleşmesi, Güneş-Ay-Mars arasındaki T kare açı kalıbı ve Plüton’un son derecede olması.

Bütün bu kavramların ne anlama geldiğini irdeleyecek olursak;

Astrolojide son dereceler oldukça güçlü değişim, dönüşüm ve sonlanmaları temsil eder. Dolayısıyla Satürn Balık süreci hem ülkemiz açısından, hem de evrensel boyutta bitişlerin ve yeni bir evrimsel sürece geçişin tetikleyicisi pozisyonunda.

An haritasındaki dolunay yönetim ve yöneticiler arasında doğabilecek uyumsuzluklarla birlikte halk sağlığı, ilaç endüstrisi, sistemi ayakta tutan işçi, memur ve emekçilerin pozisyonuyla bağlantılı olası sorunları yüzeye çıkarabilir. Dolunay’ın finans ile ilgili konuları temsil eden ev alanlarında gerçekleşmesi, ekonomik koşullardaki hoşnutsuzluk ve ayrışmayı ifade edebilir.

Güneş, Neptün, Mars, Ay gerilimli görünümü etnik, ideolojik ve inançsal kutupsallaşmanın ifadesini yansıtmakta.

Ülkenin mücadele kapasitesi ve eylem prensibini temsil eden Mars,  parlamento, il-ilçe meclisleri, sosyal medya,  sivil toplum kuruluşları ve ülkenin müttefiklerini anlatan11. Ev alanında Capella, Phact ve Bellatrix sabit yıldızlarıyla kavuşum pozisyonunda, İkizler burcunda konumlanmaktadır.  Amazon yıldızları da denilen bu yıldızlar savaşçı kadın arketipiyle ilişkilidir. Örneğin Capella Jüpiter’i keçi sütüyle besleyen ana tanrıça Amalthea ile ilişkilidir. Bu ise bize Satürn Balık sürecinde parlamentoda güçlü, mücadeleci,  savaşçı kadın profil ya da profillerinin etkili olacağına işaret eder.

Mecliste birtakım yasal düzenlemelerle bağlantılı alınacak kararlarda ciddi gerilimler yaşanabilir. Gizli cinayetler, adaletin önüne getirilemeyen suçlar, suçlular, henüz çözülmemiş cinayetler gün ışığına çıkabilir. Yanıltıcı haberlere dikkat edilmesi gereken bir dönem ki aslında bu süreç Satürn Balık ile birlikte Mars’ın Neptün ile gerilimli pozisyonu diyebiliriz. 

Yeraltı kaynakları ve muhalefet partileriyle ilgili yanıltıcı, sisli haberler ya da gelişmeler hayal kırıklığı yaratabilir.

Ay ve Güneş’in Uranüs ile uyumlu görünümü yönetimin, hükümet partisinin ekonomik büyüme için dış finansal kaynakları ve yabancı sermayeyi rahatça kullanabileceği ve sıra dışı finansal reformlar gerçekleştirebileceğine işaret etmektedir.

Satürn Balık geçiş haritasında halkı ve koşullarını temsil eden Ay, bankalar, hisse senetleri, milli servet, gelir ile ilgili ev alanında, üretim ve sağlıkla ilgili Başak burcunda konumlanmıştır. Bu süreçte yeni zenginlik kaynakları keşfedilebilir. Toprak, yeraltı zenginlikleri ve tarıma dayalı gelir modelleri revaçta olabilir.

Haritada liderlik, güç, otorite, yönetsel konularla temsil edilen Aslan burcu yükselmekte ve yöneticisi Güneş Balık burcunda peregrine( güçsüz, kontrolsüz, yabancılaşmış), dönüşümsel krizleri temsil eden 8. Ev alanında ve Achernar sabit yıldızı ile kavuşum pozisyonunda. Bu sabit yıldız inanç sistemleri, dini yapılanmalar, yangın, sel gibi doğa olayları, hızlı karar verilmesi gereken durumları temsil eder.

Güneş’in Balık burcunda peregrin pozisyonunu bir nebze de olsa hafifleten durum ise yöneticisi Jüpiter, Güneş’in yücelim burcu Koç’ta olması diyebiliriz. Jüpiter ise acı, yara, incinme, travma, alternatif iyileşme yöntemleri, ilaçlar arketiplerini taşıyan Chiron ile etkileşimde.

Ay Düğümleri an haritasında 3-9 aksında konumlanmakta ve yoğun bir 9. Ev vurgusu görünmektedir. Bu nokta nakliye, deniz trafiği, din adamları, inanç sistemleri, ibadethaneler, üniversiteler, felsefi ve bilimsel kurumlar, hukuk mahkemeleri, göçmenler, profesörler, medya gruplarıyla ilişkilidir.

Ay düğümleri Merkür ile uyumlu görünümde. Bu görünüm;  çevre, toplumun sorunlarına çare bulma noktasında üniversitelerin bilimsel kuruluşların ve analitik düşüncenin daha etkili olabileceğine işaret etmektedir.

Dini, felsefi, ideolojik, ahlaki ve sosyal değerlerin dogmaların sorgulanmasıyla inandığımız ve şimdiye dek geliştirmiş olduğumuz birtakım değerlerin çözüldüğünü fark edebiliriz.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) medya kuruluşlarına dair radikal kontrol mekanizmaları geliştirebilir.

Öne çıkan görsel fotoğrafı: Gül Kaçan

Emine GÜCEK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: